Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Kuala Lumpur: Wygrana i porażka Rudola i Szałankiewicza

WT Kuala Lumpur: Wygrana i porażka Rudola i Szałankiewicza

Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz pewnie wygrali swój drugi mecz w fazie grupowej turnieju World Tour rozgrywanego w Kuala Lumpur. Pokonali w nim gospodarzy 2:0. Dzięki temu znaleźli się w rundzie play-off, w której jednak przegrali z Amerykanami – Brunner/Priddy.

W drugim meczu fazy grupowej Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz zmierzyli się z reprezentantami gospodarzy – Gee Jia Wei/Kwan Young Kuck. Przedstawiciele Malezji nie zawiesili biało-czerwonym zbyt wysoko poprzeczki. Od początku spotkania Polacy narzucili im swój rytm gry, a Azjaci tylko krótkimi fragmentami byli w stanie dotrzymać im kroku. W ich grze było znacznie więcej błędów, a na siatce skuteczniej prezentowali się Rudol z Szałankiewiczem, dzięki czemu z biegiem czasu zarówno w pierwszym, jak i w drugim secie ich przewaga była coraz większa. Ostatecznie pewnie wygrali do 13 i 14, wywalczając awans do rundy play-off.

W pierwszej rundzie play-off Rudol i Szałankiewicz zmierzyli się z amerykańskim duetem – Theodore Brunner/William Priddy. Początek meczu był bardzo zacięty. Wynik oscylował wokół remisu, ale w środkowej fazie premierowej odsłony Amerykanie wypracowali sobie kilka oczek przewagi. Biało-czerwoni nie znaleźli sposobu na zniwelowanie strat, w efekcie przegrali 15:21. Ale w drugim secie nie zamierzali odpuszczać. Od jego początku obie pary szły łeb w łeb, ale tylko do stanu po 7. Od tego momentu siatkarze z USA zaczęli odskakiwać Polakom. Ci próbowali niwelować straty, ale co najwyżej byli w stanie zbliżyć się do Amerykanów na dwa oczka. Ostatecznie drugiego seta przegrali do 18 i zakończyli swój udział w turnieju w Malezji.