Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Kuala Lumpur: Koniec turnieju dla Brzostek i Wachowicz

WT Kuala Lumpur: Koniec turnieju dla Brzostek i Wachowicz

Kolejną porażkę w fazie grupowej turnieju z cyklu World Tour odbywającego się w Malezji poniosły Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz. Tym razem biało-czerwone przegrały 0:2 z reprezentantkami Francji – Placette/Richard. Porażka sprawiła, że nie awansowały do play-off.

Faza grupowa w turnieju odbywającym się w Malezji nie była szczęśliwa dla Moniki Brzostek i Aleksandry Wachowicz. Biało-czerwone w środę przegrały z Amerykankami, natomiast w czwartek przyszło im się mierzyć z przedstawicielkami Francji – Lezaną Placette i Alexią Richard. Biało-czerwone źle weszły w mecz, bowiem od jego początku inicjatywę na piasku przejęły trójkolorowe. Polki w pierwszym secie kompletnie nie mogły odnaleźć się na piasku. Grały nieskutecznie, a rywalki wykorzystywały każdą okazję na zdobywanie punktów. w efekcie rozgromiły Polki w tej części spotkania do 12.

W drugim secie Brzostek i Wachowicz poprawiły swoją grę. Francuzkom już tak łatwo nie przychodziło zdobywanie punktów oraz wypracowywanie sobie bezpiecznej przewagi. Biało-czerwone częściej dotrzymywały im kroku, ale i tak w kluczowych momentach nie potrafiły przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Skuteczniej zaprezentowały się Placette i Richard, które dzięki wygranej do 17 zapewniły sobie zwycięstwo w całym meczu 2:0 i awans do kolejnej rundy. Dla Polek porażka z trójkolorowymi oznaczała pożegnanie się z turniejem w Kuala Lumpur.

Brzostek/Wachowicz POL – Placette/Richard FRA 0:2
(12:21, 17:21)