Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Kuala Lumpur: Jedna żeńska para przebrnęła przez kwalifikacje

WT Kuala Lumpur: Jedna żeńska para przebrnęła przez kwalifikacje

fot. fivb-org

W Malezji zostały rozegrane kwalifikacje do turnieju głównego z cyklu World TOur. Wzięły w nich udział trzy polskie pary, ale awans do zmagań głównych wywalczyły tylko Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz.

Najlepiej w kwalifikacjach do turnieju głównego w Kuala Lumpur z trzech żeńskich par spisały się Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz. Polki w pierwszej rundzie kwalifikacji rozprawiły się ze szwajcarskim duetem Bebner/Verge-Depre. Obie odsłony miały podobny przebieg gry. Rywalki próbowały dotrzymać kroku biało-czerwonym, ale te z biegiem czasu wypracowywały sobie niewielką przewagę. Skuteczniej grały w końcówkach, a wygrana dwukrotnie do 17 dała im awans do drugiej rundy kwalifikacji.W niej na biało-czerwone czekały przedstawicielki Australii – Laird/Palmer. Szczególnie premierowa odsłona pojedynku toczyła się cios za cios. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, a obie pary w końcówce miały możliwość, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Więcej zimnej krwi zachowały Polki, które wygrały 25:23. Taka wygrana dodała im wiatru w żagle, a z Australijek wyraźnie uszło powietrze. W efekcie w drugiej partii Brzostek i Wachowicz kontrolowały boiskowe wydarzenia, a triumf do 13 dał im awans do turnieju głównego.

Mniej szczęścia miały dwie pozostałe polskie pary walczące w kwalifikacjach. Martyna Kłoda i Agata Ceynowa zmierzyły się z hiszpańską parą Soria/Carro. Dwie pierwsze odsłony pojedynku były bardzo zacięte. Długimi fragmentami wynik oscylował wokół remisu, ale w końcówkach oba duety podzieliły się zwycięstwami. Dlatego o losach meczu musiał zadecydować tie-break. W nim inicjatywę na piasku przejęły Hiszpanki, a biało-czerwonym nie udało się wrócić do gry. Porażka sprawiła, że szybko zakończyły swój udział w zmaganiach w Malezji.

Jeszcze mniej emocji było w konfrontacji Jagody Gruszczyńskiej i Aleksandry Gromadowskiej z austriackim duetem – Strauss/Strauss. Polki tylko krótkimi fragmentami były w stanie dotrzymać kroku rywalkom. Popełniały więcej błędów, a Austriaczki skuteczniej prezentowały się na siatce. To im wystarczyło, aby zarówno w pierwszym, jak i w drugim secie dość pewnie odnieść zwycięstwo. Porażka biało-czerwonych do 14 i 16 spowodowała, że musiały obejść się smakiem rywalizacji w turnieju głównym.

I runda kwalifikacji:
Brzostek/Wachowicz POL – Bebner/Verge-Depre SUI 2:0
(21:17, 21:17)
Soria/Carro ESP – Kłoda/Ceynowa 2:1
(21:19, 19:21, 15:10)
Strauss N./Strauss T. AUT – Gruszczyńska/Gromadowska POL 2:0
(21:14, 21:16)

II runda kwalifikacji:
Laird/Palmer AUS – Brzostek/Wachowicz POL 0:2
(23:25, 13:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved