Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Knokke Heist: Polki w kolejnej rundzie kwalifikacji

WT Knokke Heist: Polki w kolejnej rundzie kwalifikacji

Od zwycięstwa rozpoczęły udział w kwalifikacjach jednogwiazdkowego turnieju World Tour w Knokke Heist Kinga Legieta i Marta Łodej. Polki pewni pokonały rywalki z Czech i jeszcze w czwartek o udział w turnieju głównym zagrają z zespołem  z Danii. Cały mecz trwał 32 minuty.

Kinga Legieta i Marta Łodej znakomicie rozpoczęły zmagania w kwalifikacjach. Ich rywalkami były Czeszki Diana Zolnercikova i Karin Zolnercikova. Polki szybko wypracowały sobie przewagę, w pełni kontrolowały wydarzenia, przeważały w każdym elemencie (16:9, 18:10). Udana akcja w ofensywie dała Legiecie i Łodej piłki setowe, a wkrótce jednostronny set dobiegł końca.

Czeszki jednak lepiej rozpoczęły kolejna partię. Gra Polek nie układała się po ich myśli. Wkrótce jednak Kinga Legieta i Marta Łodej zaczęły odrabiać straty i wyszły na prowadzenie 10:9. Wkrótce podwyższyły je już do czterech oczek (15:11). Rywalki jednak zdołały odrobić nieco strat, ale po udanym bloku Polek przegrywały 15:18. Błąd zagrywki Czeszek dał piłki meczowe (20:18). Spotkanie biało-czerwone zakończyły udanym atakiem.

Legieta/Łodej POL [7] –  Zolnercikova/Zolnercikova CZE [10] 2:0
(21:13, 21:18)