Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Kish Island: „Szałan” i „Prudi” zagrają o medale

WT Kish Island: „Szałan” i „Prudi” zagrają o medale

Bardzo dobrze rozwija się sytuacja polskiej pary Jakub Szałankiewicz i Mariusz Prudel w zawodach World Tour w Kish Island. Biało-czerwoni po trudnym boju o ćwierćfinał, w tej rundzie zanotowali już zdecydowanie łatwiejszy występ. Polacy pokonali w dwóch setach włoski duet Ranghieri/Caminati i w sobotę powalczą w strefie medalowej irańskich zawodów.

Reprezentanci Polski wyśmienicie spisali się w walce o półfinał zawodów rozgrywanych w Iranie. Już od pierwszych chwil spotkania ćwierćfinałowego Jakub Szałankiewicz i Mariusz Prudel kontrolowali sytuację na boisku. Co prawda rywale z Włoch próbowali wtedy jeszcze trzymać się blisko biało-czerwonych. Gdy z przewagi Polaków 9:5 zrobiło się 11:9, Szałankiewicz i Prudel zaczęli coraz mocniej uciekać  w wynikiem. Wypracowane pięć punktów nadwyżki utrzymywało się w momencie, gdy na dobre zagrania naszych kadrowiczów dobrymi odpowiadali przeciwnicy (14:9, 15:10, 17:12). Im bliżej końca partii, tym polska dwójka coraz mocniej dawała się we znaki nie najlepiej spisującym się w tym spotkaniu Włochom i wygrała po 17 minutach gry.

Druga odsłona również układała się od początku pod dyktando duetu Szałankiewicz/Prudel, a przewaga Polaków, dzięki ich dobrej grze oraz nieskuteczności przeciwników rosła (6:3, 9:4). Włosi zanotowali dwa zrywy w tym secie. Pierwszy w momencie, gdy udało im się odrobić straty do wyniku 8:10. Mimo to gonitwa zakończyła się w momencie, gdy biało-czerwoni wrócili do skutecznej dyspozycji w każdym z elementów siatkarskiego rzemiosła. Im bliżej końca, tym Polacy radzili sobie coraz lepiej i wywalczyli pierwszą piłkę meczową przy stanie 20:15. Wtedy po raz kolejny do głosu doszli Ranghieri i Caminati, ale tylko na chwilę, gdyż przy trzeciej „meczówce” polski duet zakończył zmagania w tym meczu.

W sobotę w półfinale zawodów World Tour w Kish Island reprezentanci Polski zmierzą się z Niemcami Walkenhorst/Winter.

Szałankiewicz/Prudel (POL) – Ranghieri/Caminati (ITA) 2:0
(21:13, 21:17)