Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Jurmala: Porażka Chiniewicza i Koryckiego

WT Jurmala: Porażka Chiniewicza i Koryckiego

Nieudany start w głównej części turnieju cyklu World Tour w Jurmali zaliczyli Martin Chiniewicz oraz Michał Korycki. Polska para, która awansowała do głównych rozgrywek za sprawą kwalifikacji, przegrała pierwszy mecz w grupie B. Kolejny mecz w zmaganiach Chiniewicz i Korycki rozegrają około godziny 18:00.

Polski duet występujący w Jurmali zaliczył udane otwarcie spotkania z dużo wyżej notowanymi przeciwnikami. Przez dług czas oba duety wymieniały się razami, prowadząc wyrównaną walkę, w której żadna ze stron nie mogła przejąć inicjatywy (14:14). Gdy Łotysze wyszli na prowadzenie 16:14, wydawało się, że gospodarze opanowali sytuację. Polacy szybko jednak odpowiedzieli przeciwnikowi (17:16). Ostatnie słowo w secie należało jednak do łotewskiego duety i to on objął prowadzenie w meczu.

W drugiej partii Aleksandrs Samoilovs i Janis Smedins szybko znaleźli sposób na rywala, pewnie budując sobie solidną zaliczkę punktową (7:1). „Biało-czerwoni” poprawili w końcu swój dorobek punktowy, lecz ich strata do rywala była znaczna (5:10). Polski duet starał się jeszcze podjąć walkę z przeciwnikiem (10:14). Zawodnicy z Łotwy pewnie jednak dążyli do wygranej, ostaecznie oddając rywalom w drugim secie trzynaście punktów.

Chiniewicz/Korycki (POL) – Samoilovs/Smedins (ŁOT) 0:2
(19:21, 13:21)