Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Jurmala: Trzy polskie pary walczą w kwalifikacjach

WT Jurmala: Trzy polskie pary walczą w kwalifikacjach

Trzy męskie pary z Polski stanęły do walki w kwalifikacjach o awans do turnieju głównego World Tour w łotewskiej Jurmali. W I rundzie swoje mecze wygrali Kaluża i Lewandowski oraz Chiniewicz i Korycki i jeszcze dziś powalczą w kolejnych meczach o bezpośredni awans. Para Andrys/Andrys przegrała w I rundzie po tie-breaku z rywalami z Serbii.

W czwartek rozpoczęły się kwalifikacje do trzygwiazdkowego turnieju World Tour w łotewskiej Jurmali. Wystartowały w niej trzy męskie pary z Polski. Jako pierwsi na boisko wybiegli Maciej Kałuża i Paweł Lewandowski. Ich rywalami byli Stefan Boermans i Dirk Boehle z Holandii.

Pierwszy set nie przebiegał po myśli biało-czerwonych, którzy już od początku musieli gonić przeciwników. Pomarańczowi wygrali 21:16 i również w drugim secie byli blisko sukcesu i zakończenia meczu wygraną. Polacy jednak w końcówce odwrócili losy tej partii i wygrali po zaciętej walce 27:25, doprowadzając do tie-breaka. Kałuża i Lewandowski nie zwalniali i również w decydującej partii okazali się lepsi od Holendrów. Wygrali 15:12 i awansowali do II rundy kwalifikacji.

Marcin Chiniewicz i Michał Korycki zmierzyli się w I rundzie z norweską parą Jørn Olav Gamlemoen/Christian Helland. W pierwszym secie reprezentanci Polski narzucili przeciwnikom warunki gry i to oni byli stroną zdecydowanie przeważającą. Biało-czerwoni wygrali tę partię bardzo pewnie i wysoko do 12. W drugim secie Norwegowie postawili poprzeczkę nieco wyżej, ale również nie zdołali sprostać biało-czerwonym. Chiniewicz i Korycki wygrali do 16 i podobnie jak ich koledzy zameldowali się w kolejnej rundzie.

Rywalami Adama Andrysa i Romana Andrysa byli siatkarze z Serbii – Djordje Klasnic i Milos Milic. W pierwszym secie od początku trwała zacięta walka, Serbowie mieli punkt przewagi na przerwie technicznej, ale prowadzenie przechodziło z rąk do rąk raz po raz. W końcówce to biało-czerwoni odskoczyli rywalom i wygrali 21:17. Początek drugiego seta należał jednak do siatkarzy z Serbii, którzy na przerwie technicznej prowadzili już 14:7. Polacy nie zdołali odrobić tej straty i przegrali do 15, a o wygranej miał zadecydować tie-break. W trzecim secie po wyrównanym początku inicjatywę przejęli rywale i to oni mieli piłkę meczową przy stanie 14:9. Serbowie wygrali ostatecznie do 11 eliminując parę Andrys/Andrys z dalszej walki.