Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Jinjiang: Wojtasik i Kociołek rozpoczęły od wygranej

WT Jinjiang: Wojtasik i Kociołek rozpoczęły od wygranej

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek pierwszy swój mecz w turnieju głównym World Tour w Jinjiang rozpoczęły od przegranego seta do 10. Potem jednak nasze siatkarki grały coraz lepiej i ostatecznie pokonały słowacką parę Strbova/Dubovcova po tie-breaku. W piątek Polki zmierzą się w meczu o pierwsze miejsce w grupie z niezwykle groźną amerykańską parą Hughes/Summer.

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek zmagania w chińskim turnieju World Tour w Jinjiang rozpoczęły od razu od turnieju głównego. W nim trafiły do grupy D, a ich pierwszymi rywalkami były Andrea Strbova i Natalia Dubovcova ze Słowacji.

Po wyrównanym początku pierwszego seta (5:6) Polki nagle stanęły, co błyskawicznie wykorzystały rywalki. Słowaczki prowadziły 10:5, a na przerwie technicznej miały już siedem punktów przewagi. Biało-czerwone grały słabo, bez pomysłu, popełniając wiele błędów i przewaga przeciwniczek cały czas rosła. Ostatecznie Strbova i Dubovcova wygrały tego seta wysoko 21:10.

Polki dobrze rozpoczęły drugą partię, prowadziły 3:0, ale po chwili było już 3:3. Nie zniechęciło to naszych zawodniczek, znów odskoczyły Słowaczkom na kilka punktów, a na przerwie technicznej prowadziły już 13:8. Ich gra wyglądała już o wiele lepiej niż w pierwszym secie, potrafiły wykorzystać potknięcia przeciwniczek. Polki cały czas utrzymywały bezpieczną przewagę do końca seta, którego ostatecznie wygrały do 16. Tym samym doprowadziły do wyrównania i tie-breaka.

Decydującą partię nasze siatkarki rozpoczęły od prowadzenia 3:1. Słowaczki cały czas starały się gonić, ale Wojtasik i Kociołek utrzymywały kilkupunktową przewagę. Rywalki w końcu dopięły swego i odrobiły straty, doprowadzając do remisu 11:11. W końcówce to jednak biało-czerwone były o krok przed rywalkami i to one zwyciężyły 15:13, zapewniając sobie już wyjście z grupy. W piątek nasze siatkarki zmierzą się z amerykańską parą Hughes/Summer o pierwsze miejsce w grupie i bezpośredni awans do II rundy pucharowej.