Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Jinjiang: Udana pogoń i kolejny awans Polek

WT Jinjiang: Udana pogoń i kolejny awans Polek

fot. FIVB

Polska dwójka Kinga Wojtasik i  Katarzyna Kociołek rozegrała ciężkie, ale zwycięskie spotkanie z Chinkami Xue/Wang X.X. Polki były już w bardzo trudnej sytuacji, w tie-breaku przegrywały pięcioma punktami, ale walka do samego końca pozwoliła im odmienić losy spotkania.

W spotkaniu o awans do kolejnej rundy polskie siatkarki z reprezentantkami Chin, które w pierwszej partii dość szybko objęły prowadzenie. Nie było ono wysokie, jednak duetowi Wojtasik/Kociołek trudno było odrobić dwupunktową stratę (10:12, 18:20). Choć gra się wyrównała, to azjatycka dwójka cały czas utrzymywała się na czele. W końcówce miejscowe dołożyły do tego kolejny punkt i wygrały do 18.Mimo że w pierwszych akcjach drugiej odsłony Azjatki ponownie próbowały narzucić swoje tempo gry, Polkom po kilku wymianach udało się przejąć inicjatywę. Choć przewaga nie była duża (11:10, 13:11), to cały czas biało-czerwone prowadziły grę i nie dały dogonić się przeciwniczkom. Im bliżej końca, tym polski duet radził sobie coraz lepiej i doprowadził do wyrównania.

Tie-break nie układał się dobrze dla polskiego duetu. Chinki prowadziły grę bardzo wyraźnie i odskoczyły na kilka punktów. Sytuacja była bardzo ciężka i wydawało się, że ten set, a zarazem mecz nie zakończy się dla reprezentantek Polski dobrze. Hart ducha i wola walki Wojtasik i Kociołek dały o sobie znać w idealnym momencie. Polki ze stanu 8:12 serią punktów zmieniły wynik na 13:12 dla siebie i pociągnęły już seta do końca.

I runda:
Wojtasik/Kociołek POL – Xue/Wang X.X. (CHN) 2:1

(18:21, 21:17, 15:13)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved