Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Jinjiang: Rudol i Szałankiewicz zagrają w turnieju głównym

WT Jinjiang: Rudol i Szałankiewicz zagrają w turnieju głównym

fot. FIVB

Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz w I rundzie kwalifikacji do turnieju głównego World Tour w Jinjiang dostali wolny los. W II rundzie trafili na japońską parę Shoji/Kurasaka, którą pewnie pokonali w dwóch setach. W rozpoczynającym się w czwartek turnieju głównym Rudol i Szałankiewicz będą jedyną męską parą reprezentującą nasz kraj.

W I rundzie kwalifikacji do turnieju głównego World Tour w chińskim Jinjiang Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz mieli wolny los i automatycznie znaleźli się w II rundzie. W meczu decydującym bezpośrednio o awansie biało-czerwoni zmierzyli się z Kensuke Shoji i Masato Kurasaką z Japonii.Od początku spotkania nasi zawodnicy górowali nad rywalami na siatce, bezwzględnie wykorzystywali również ich błędy. Polacy szybko wypracowali sobie przewagę, którą cały czas powiększali. Japończycy w tej partii byli bezradni i przegrali wysoko, zdobywając zaledwie 11 punktów.

Również na początku drugiej partii Rudol i Szałankiewicz odskoczyli rywalom na kilka punktów, kontrolując wydarzenia na boisku. Tym razem zawodnicy z Japonii grali o wiele lepiej i próbowali odrabiać straty. Nasi reprezentanci jednak cały czas utrzymywali bezpieczny dystans kilku punktów. Tę przewagę obronili do końca seta, którego wygrali 2!:18, a całe spotkania 2:0. Oznacza to, że zobaczymy ich w rozpoczynającym się w czwartek turnieju głównym jako jedyną polską parę w rywalizacji mężczyzn.

II runda kwalifikacji:
Rudol/Szałankiewicz POL – Shoji/Kurasaka JPN 2:0
(21:11, 21:18)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved