Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Jinjiang: Rudol i Szałankiewicz zagrają w turnieju głównym

WT Jinjiang: Rudol i Szałankiewicz zagrają w turnieju głównym

Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz w I rundzie kwalifikacji do turnieju głównego World Tour w Jinjiang dostali wolny los. W II rundzie trafili na japońską parę Shoji/Kurasaka, którą pewnie pokonali w dwóch setach. W rozpoczynającym się w czwartek turnieju głównym Rudol i Szałankiewicz będą jedyną męską parą reprezentującą nasz kraj.

W I rundzie kwalifikacji do turnieju głównego World Tour w chińskim Jinjiang Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz mieli wolny los i automatycznie znaleźli się w II rundzie. W meczu decydującym bezpośrednio o awansie biało-czerwoni zmierzyli się z Kensuke Shoji i Masato Kurasaką z Japonii.

Od początku spotkania nasi zawodnicy górowali nad rywalami na siatce, bezwzględnie wykorzystywali również ich błędy. Polacy szybko wypracowali sobie przewagę, którą cały czas powiększali. Japończycy w tej partii byli bezradni i przegrali wysoko, zdobywając zaledwie 11 punktów.

Również na początku drugiej partii Rudol i Szałankiewicz odskoczyli rywalom na kilka punktów, kontrolując wydarzenia na boisku. Tym razem zawodnicy z Japonii grali o wiele lepiej i próbowali odrabiać straty. Nasi reprezentanci jednak cały czas utrzymywali bezpieczny dystans kilku punktów. Tę przewagę obronili do końca seta, którego wygrali 2!:18, a całe spotkania 2:0. Oznacza to, że zobaczymy ich w rozpoczynającym się w czwartek turnieju głównym jako jedyną polską parę w rywalizacji mężczyzn.