Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Jinjiang: Polki nie zdołały awansować do ćwierćfinału

WT Jinjiang: Polki nie zdołały awansować do ćwierćfinału

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek nie awansowały do ćwierćfinału turnieju World Tour w Jinjiang. Polki, które dotarły do II rundy pucharowej, uległy brazylijskiej parze Ana Patricia/Rebecca w dwóch setach i pożegnały się z turniejem na tym etapie. Był to ich drugi występ w tegorocznej serii World Tour i zdecydowanie bardziej udany od tego w Xiamen.

Po zwycięstwie i porażce w grupie Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek awansowały do fazy pucharowej World Tour w chińskim Jinjiang z drugiego miejsca. W I rundzie pokonały reprezentująca gospodarzy parę Xue/Wang X.X. I awansowały do II rundy. W niej w meczu o awans do ćwierćfinału zmierzyły się z Aną Patricią Silvą Ramos i Rebeccą Cavalcanti Barbosą Silvą z Brazylii.

Rywalki Polek to złote medalistki tegorocznych turniejów w Hadze i Xiamen. W brazylijskiej Itapemie odpadły w II rundzie nie kwalifikując się do ćwierćfinału. Przed biało-czerwonymi było więc bardzo trudne zadanie i już w pierwszym secie nasze zawodniczki przekonały się o klasie rywalek. Brazylijki od razu odskoczyły reprezentantkom Polski i dominując na boisku powiększały swoją przewagę. Wojtasik i Kociołek nie mogły zbyt wiele zrobić i przegrały tego seta wysoko do 13.

W drugiej partii Polkom udało się jednak nawiązać wyrównaną walkę z wyżej notowanymi przeciwniczkami. Wprawdzie Brazylijki nadal grały wyśmienicie, to biało-czerwone już nie myliły się tak często i również punktowały. Canarinhes miały cały czas niewielką przewagę, a nasze siatkarki próbowały gonić wynik. W końcówce jednak znów lepsze okazały się Ana Patricia i Rebecca, które wygrały do 18 i całe spotkanie 2:0. Tym samym to siatkarki z Brazylii zagrają w ćwierćfinale turnieju, a dla Polek rywalizacja się już zakończyła. Jednak po tym, jak w Xiamen nie wyszły z grupy to II runda w turnieju w Jinjiang jest niezłym osiągnięciem.