Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Jinjiang: Polki awansowały z drugiego miejsca w grupie

WT Jinjiang: Polki awansowały z drugiego miejsca w grupie

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek przegrały swój drugi meczu w grupie D turnieju World Tour w Jinjiang i awansowały do fazy pucharowej z drugiego miejsca. Lepsze od biało-czerwonych okazały się Amerykanki Hughes/Summer, które wygrały pewnie w dwóch setach. Polki czekają teraz na wynik losowania i rywalki w I rundzie pucharowej, a mecz o awans do dalszej fazy turnieju rozegrają jeszcze w piątek.

Po zwycięstwie w pierwszym meczu grupowym turnieju głównego World Tour w chińskim Jinjiang Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek miały już zagwarantowany awans do fazy grupowej. W drugim meczu grupy D zmierzyły się z Amerykankami Summer Ross i Sarą Hughes, a stawką tego pojedynku było pierwsze miejsce w grupie i awans bezpośrednio do II rundy.

Wyżej notowane w światowym rankingu rywalki od samego początku pokazały, że nie zamierzają odpuszczać tego meczu. Amerykanki błyskawicznie wypracowały sobie przewagę i mimo ambitnej postawy naszych zawodniczek powiększały dystans. Polki momentami mogły się tylko przyglądać dobrzej grze rywalek, a nieliczne dobre akcje w ich wykonaniu to było za mało, by zagrozić siatkarkom z USA. Hughes i Summer Ross wygrały pewnie i wysoko pierwszego seta do 14.

W drugiej partii biało-czerwone zagrały trochę lepiej i przede wszystkim skuteczniej. Amerykanki wciąż miały przewagę, ale nie była ona już taka wyraźna. Polki ograniczyły liczbę błędów po swojej stronie i momentami walczyły z rywalkami jak równy z równym. Końcówka jednak należała do bardziej doświadczonych rywalek. Amerykanki wygrały do 18 i całe spotkanie 2:0, zajmując ostatecznie pierwsze miejsce w grupie D. Wojtasik i Kociołek czekają teraz na losowanie i rywalki w I rundzie pucharowej, która zostanie rozegrana jeszcze w piątek.