Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Jinjiang: Polacy przegrali po zaciętym meczu

WT Jinjiang: Polacy przegrali po zaciętym meczu

Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz trafili do grupy H turnieju głównego World Tour w Jinjiang. W pierwszym swoim spotkaniu zmierzyli się z reprezentująca gospodarzy parą P.Gao/Y.Li. Chińczycy wygrali pierwszego seta, ale druga partia przebiegała już pod dyktando biało-czerwonych. Po zaciętej walce w tie-breaku biało-czerwoni ulegli rywalom 15:17 i w piątek walczyć będą o pozostanie w turnieju z Estończykami.

Po zwycięstwie w kwalifikacjach Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz trafili do grupy H turnieju głównego World Tour w chińskim Jinjiang. Ich pierwszymi rywalami byli reprezentanci gospodarzy Peng Gao i Yang Li.

Już pierwsza partia pokazała, że Chińczycy grający ze sobą od czterech lat, chociaż w tym sezonie jeszcze bez sukcesu, to będą groźnymi rywalami. Biało-czerwoni musieli cały czas gonić wynik i odrabiać straty, a gospodarze prezentowali się z bardzo dobrej strony. Ostatecznie Gao i Li wygrali tego seta do 17, obejmując prowadzenie w meczu.

Po wyrównanym początku drugiego seta Polacy odskoczyli rywalom na kilka punktów (10:6). Na przerwie technicznej Rudol i Szałankiewicz mieli trzy punkty przewagi, a po powrocie na boisko jeszcze ją powiększyli (16:11). Mimo pościgu Chińczyków w końcówce nasi zawodnicy utrzymali prowadzenie do końca i pokonali rywali 21:18, wyrównując stan spotkania.

O zwycięstwie miał rozstrzygnąć tie-break, który był niezwykle zacięty i emocjonujący. W końcówce na przewagi minimalnie lepsi okazali się jednak gospodarze, którzy wygrali 17:15 i jeszcze dziś zagrają o pierwsze miejsce w grupie. Polacy w piątek nad ranem zmierzą się z estońską parą Tiisaar/Nolvak, a stawką tego meczu będzie trzecie miejsce w grupie i awans od fazy pucharowej.