Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Jinjiang: Druga porażka i koniec turnieju dla Polaków

WT Jinjiang: Druga porażka i koniec turnieju dla Polaków

Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz doznali drugiej porażki w grupie H turnieju głównego World Tour w Jinjiang i odpadli z dalszych gier. Biało-czerwoni ulegli estońskiej parze Tiisaar/Nolvak mimo ambitnej postawy w pierwszym, przegranym na przewagi secie. W drugiej partii rywale byli już znacznie lepsi od naszych siatkarzy i to oni awansowali z trzeciego miejsca do fazy pucharowej turnieju.

Po porażce w pierwszym meczu grupowym Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz w piątek (w nocy czasu polskiego) walczyli o trzecie miejsce w grupie G turnieju World Tour w chińskim Jinjiang i awans do fazy pucharowej. Ich rywalami byli Estończycy Kusti Nõlvak i Mart Tiisaar.

Pierwszy set pokazał, że nie bezie to łatwy mecz dla biało-czerwonych. Rywale bardzo dobrze grali na siatce i w obronie, w niczym nie ustępując naszym siatkarzom. Zacięta walka trwała do samego końca, w którym doszło do gry na przewagi. W niej nieco więcej zimnej krwi zachowali Estończycy, którzy wygrali ostatecznie 23:21, obejmując prowadzenie w całym meczu.

Niestety, niezłej gry z pierwszego seta Polacy nie przełożyli na kolejną partię. Nõlvak i Tiisaar szybko przejęli w niej inicjatywę i odskoczyli Polakom na kilka punktów. Próby gonienia wyniku i odrabiania strat na niewiele się zdały. Estończycy zdominowali grę i byli lepsi w kążdym niemal elemencie, a ich przewaga rosła. Ostatecznie Rudol i Szałankiewicz przegrali tego seta wysoko do 13 i całe spotkanie 0:2, żegnając się tym samym z turniejem.