Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Jinjiang: Brzostek i Wachowicz odpadły w kwalifikacjach

WT Jinjiang: Brzostek i Wachowicz odpadły w kwalifikacjach

fot. fivb-org

Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz by awansować do turnieju głównego World Tour w chińskim Jinjiang musiały wygrać dwa mecze w kwalifikacjach. Pierwsze spotkanie z rywalkami z Tajlandii Polki rozpoczęły wyśmienicie, jednak potem opadły sił i… przegrały po tie-breaku. Drugiego meczu już nie było. W turnieju głównym kobiet nasz kraj będą więc reprezentowały jedynie Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek.

W kwalifikacjach do turnieju głównego World Tour w Jinjiang w Chinach wystąpiły Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz. Rywalkami Polek w I rundzie kwalifikacji były Varapatsorn Radarong i Khanittha Hongpak z Tajlandii.Nasze reprezentantki doskonale rozpoczęły to spotkanie i bardzo szybko odskoczyły rywalkom. Polki grały świetnie na tle zagubionych i popełniających błędy siatkarek z Tajlandii, a ich przewaga bardzo szybko rosła. Brzostek i Wachowicz wygrały pierwszego seta bardzo zdecydowanie i wysoko do 11 i wydawało się, że spokojnie poradzą sobie z przeciwniczkami i awansują do kolejnej rundy kwalifikacji.

W drugim secie Tajki jednak zagrały duża lepiej i mądrzej. To one dyktowały warunki gry, wykorzystując słabsze strony biało-czerwonych. Brzostek i Wachowicz próbowały gonić uciekające rywalki, ale nie były w stanie odrobić strat i drugiego seta przegrały do 13. O awansie do II rundy kwalifikacji miał więc rozstrzygnąć tie-break.

W decydującej partii znów stroną przeważającą okazały się Radarong i Hongpak. Reprezentantki Polski wyglądały, jakby opadły z sił, nie miały pomysłu, jak przełamać dobrą grę rywalek, a przewaga siatkarek z Tajlandii rosła. Polki przegrały 9:15 i całe spotkanie 1:2 i tym samym pożegnały się z marzeniami o grze w turnieju głównym, w którym Polskę reprezentować będzie tylko jedna para – Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek.

I runda kwalifikacji:
Radarong/Hongpak THA – Brzostek/Wachowicz POL 2:1
(11:21, 21:13, 15:9)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved