Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Itapema: Srebro dla pary Bryl/Fijałek

WT Itapema: Srebro dla pary Bryl/Fijałek

fot. fivb-org

W strefie medalowej czterogwiazdkowego turnieju World Tour w Itapemie w strefie medalowej znalazły się dwie polskie pary. W grze mogliśmy oglądać jednak tylko duet Bryl/Fijałek, bowiem para Kantor/Łosiak musiała wycofać się z meczu o brązowy medal z powodu kontuzji. Po pasjonującej walce w finale Michał Bryl i Grzegorz Fijałek ulegli Norwegom. 

Tuż po 14:00 do meczu o brązowy medal mieli przystąpić Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Tak się jednak nie stało, bowiem Bartosz Łosiak zmaga się z urazem stopy. – Nie dane nam było powalczyć o brązowy medal. Z powodu kontuzji musieliśmy się wycofać z turnieju, pora wracać do domu i bierzemy się za leczenie. Sezon jest długi i z pewnością będzie pełen emocji – poinformowali Polacy na jednym z portali społecznościowych.Finałowe spotkanie rozpoczęło się po myśli Michała Bryla i Grzegorza Fijałka, którzy kapitalnie zagrywali, dzięki czemu wypracowali sobie czteropunktowe prowadzenie (6:2). Norwegowie otrząsnęli się jednak po nieudanym początku, znakomicie prezentowali się w defensywie, wykorzystywali swoje kontry i złapali kontakt z przeciwnikami (11:12). Biało-czerwoni popełniali coraz więcej błędów i to Norwegowie byli o ,,oczko” z przodu (15:14). W końcówce lepiej zaprezentowali się Skandynawowie, którzy zapisali na swoim koncie zwycięstwo w pierwszej odsłonie spotkania (19:21).

Początek drugiej partii także należał do pary Mol/Sørum, którzy szybko zbudowali dwupunktową zaliczkę (3:1). Polacy popełniali coraz więcej błędów, z kolei Norwegowie coraz lepiej zagrywali co pozwoliło im powiększyć zaliczkę do pięciu ,,oczek” (9:4). Biało-czerwoni nie zamierzali się poddawać, coraz lepiej serwowali oraz blokowali, co skutkowało wyrównaniem stanu seta (11:11). Nasi reprezentanci popełniali jednak coraz więcej błędów, a to wykorzystali Skandynawowie, którzy powrócili do trzypunktowego prowadzenia (15:12). Skuteczny blok Michała Bryla pozwolił Polakom złapać kontakt z rywalami (18:19), a po kontrze wykorzystanej przez Grzegorza Fijałka na tablicy wyników widniał remis. Wprawdzie to Norwegowie mieli piłkę meczową, ale jej nie wykorzystali i o zwycięstwie zadecydowała gra na przewagi. Skuteczny atak dał Polakom setbola (22:21), lecz ich przeciwnicy powrócili na prowadzenie za sprawą efektownego bloku (23:22). Świetna akcja w defensywie naszych reprezentantów sprawiła, że to biało-czerwoni znaleźli się bliżej wygrania tej partii (24:23). Lepsza postawa Norwegów w polu serwisowym pozwoliła im cieszyć się ze zdobycia złotego medalu w tym turnieju (28:26).

Mecz o 3. miejsce:
Kantor/Łosiak POL – Van de Velde/Warenhorst NED 0:2
(kontuzja Polaków)

Finał: 
Bryl/Fijałek POL – Mol/Sørum NOR 0:2
(19:21, 26:28)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved