Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Itapema: Polki z awansem do rundy pucharowej

WT Itapema: Polki z awansem do rundy pucharowej

Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek po porażce w pierwszym meczu grupowym podczas turnieju World Tour w brazylijskim mieście Itapema w piątek grały o pozostanie w turnieju. Ich rywalkami była argentyńska para Gallay/Pereyra. Biało-czerwone wygrały ten ważny mecz i z 3. miejsca w grupie awansowały do fazy pucharowej turnieju.

Katarzyna Kociołek i Kinga Kołosińska po porażce w pierwszym meczu grupowym w turnieju World Tour w Itapemie ze Szwajcarkami w piątek walczyły o trzecie miejsce w grupie E i pozostanie w turnieju. Ich rywalkami były Ana Gallay i Fernanda Pereyra z Argentyny, które również przegrały swój pierwszy mecz. Po wyrównanym początku pierwszego seta biało-czerwone miały wyraźny przestój, co natychmiast wykorzystały rywalki. Argentynki prowadziły 6:4, potem nawet 13:9, ale na szczęście nasze siatkarki w porę się ocknęły. Szybko odrobiły straty, doprowadzając do remisu 15:15, a potem przejęły inicjatywę i wyszły na prowadzenie. W efekcie nasze siatkarki wygrały pierwszego seta 21:18 i objęły prowadzenie w całym meczu.

Początek drugiego seta również był wyrównany, tym razem jednak Polki nie czekały na ruch rywalek. To one odskoczyły Argentynkom na kilka punktów (10:6), a na przerwie technicznej miały trzy punkty przewagi. Biało-czerwone nie dały się już dogonić przeciwniczkom. Pierwszą piłkę meczową miały przy stanie 20:14, rywalki wygrały jeszcze dwie wymiany i w końcu skapitulowały. Dla Kołosińskiej i Kociołek oznacza to awans do fazy pucharowej, Polki w I rundzie zagrają jeszcze dziś.