Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Itapema: Kujawiak i Rudol z awansem

WT Itapema: Kujawiak i Rudol z awansem

Kacper Kujawiak i Maciej Rudol awansowali z trzeciego miejsca w grupie do rundy pucharowej turnieju World Tour w brazylijskiej Itapemie. W meczu z brazylijską parą Alvaro Filho/Saymon Polacy przegrali pierwszego seta, a na początku drugiej partii kontuzji doznał jeden z rywali. Brazylijczycy nie byli w stanie kontynuować gry i to biało-czerwoni zagrają w fazie pucharowej.

Kacper Kujawiak i Maciej Rudol po porażce w pierwszym meczu grupy E w turnieju World Tour w Itapemie w drugim meczu walczyli o pozostanie w turnieju. Ich rywalami byli reprezentujący gospodarzy Saymon Barbosa Santos i Alvaro Morais Filho. Pierwszy set był niezwykle zacięty. Biało-czerwoni, którzy nie byli faworytami tego spotkania, dzielnie stawiali opór rywalom i walczyli z Brazylijczykami jak równy z równym. W końcówce jednak gospodarze okazali się minimalnie lepsi i wygrali 21:19.

Już na początku drugiego seta jednak z rywali doznał urazu. Okazało się, że nie jest w stanie kontynuować gry i Polacy wygrali to spotkanie bez walki. Dzięki temu Kujawiak i Rudol jeszcze w piątek zagrają w I rundzie pucharowej.