Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Itapema: Koniec turnieju dla Kołosińskiej i Kociołek

WT Itapema: Koniec turnieju dla Kołosińskiej i Kociołek

Katarzyna Kociołek i Kinga Kołosińska po wyjściu z grupy w turnieju głównym World Tour w Itapemie w I rundzie pucharowej trafiły na niemiecką parę Bieneck/Schneider. Nasze siatkarki stoczyły zacięty bój z rywalkami, ale w tie-breaku okazały się minimalnie słabsze i pożegnały się już z turniejem w Brazylii.

Katarzyna Kociołek i Kinga Kołosińska zdołały wyjść z grupy w turnieju w brazylijskiej Itapemie. W I rundzie pucharowej Polki trafiły na Isabel Schneider i Victorię Bieneck. Pierwszy set spotkania był niezwykle wyrównany. Prowadzenie przechodziło raz po raz z rąk do rąk, a żaden zespół nie mógł odskoczyć na na więcej niż dwa punkty. Wyrównana walka trwała do stanu 15:15, potem Niemki odskoczyły naszym siatkarkom na cztery punkty. Ta strata była już nie do odrobienia. Bieneck i Schneider wygrały 21:17 i objęły prowadzenie w meczu.

Drugi set nie rozpoczął się najlepiej dla naszych siatkarek. Niemki od stanu 4:4 wygrały trzy kolejne wymiany i uzyskały przewagę. Polki szybko rzuciły się do odrabiania strat i na przerwie technicznej miały już tylko jeden punkt straty. Po przerwie Kociołek i Kołosińska grały świetnie, wyszły na prowadzenie 14:12. Niemki próbowały odrobić straty, ale reprezentantki Polski grały bardzo dobrze. Wygrały 21:17, doprowadzając do remisu. Decydująca partia lepiej rozpoczęła się dla Niemek, które prowadziły 3:1. Biało-czerwone szybko doprowadziły do remisu 6:6, ale w końcówce rywalki znów odskoczyły na dwa punkty. Ostatecznie Niemki wygrały 15:12 i wygrały cały mecz 2:1, uzyskując awans do kolejnej rundy. Dla naszych siatkarek taki wynik oznacza koniec udziału w turnieju.