Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Itapema: Kantor i Łosiak oraz Fijałek i Bryl zameldowali się w półfinale

WT Itapema: Kantor i Łosiak oraz Fijałek i Bryl zameldowali się w półfinale

fot. fivb-org

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w sobotnie popołudnie awansowali do 1/2 finału turnieju FIVB World Tour w Itapemie. Polski duet pokonał Amerykanów Chase’a Budingera i Casey’a Pattersona w drugiej partii wręcz rozgromił swojego przeciwnika. Półfinał biało-czerwoni rozegrają w nocy.  Przed szansą awansu do strefy medalowej stanęli jeszcze Grzegorz Fijałek i Michał Bryl. Oni także pokonali swojego rywala i zameldowali się w czołowej czwórce turnieju.

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w turnieju w Itapemie spisują się bardzo dobrze.  Świetnie też rozpoczęli mecz ćwierćfinałowy przeciwko reprezentantom USA (7:5, 9:5). Chase Budinger i Casey Patterson nie byli w stanie znaleźć rozwiązania, by przeciwstawić się dobrze grającym Polakom (9:12, 11:15). Udało im się co prawda zbliżyć na 16:18, ale końcówka należała już do Kantora i Łosiaka.W drugiej partii polska para  nadal ni zwalniała tempa, grała bardzo dobrze w każdym elemencie i prowadziła 8:2. Amerykanie byli coraz bardziej bezradni i wydawali się z piłki na piłkę tracić wiarę w zwycięstwo (12:4, 13:6). Kantor i Łosiak ani na moment nie tracili koncentracji i dominowali na piasku (21:13). W tym secie wręcz rozbili rywala i mogli się cieszyć z awansu do strefy medalowej. W półfinale zagrają z Norwegami, parą Mol/Sorum.

Kantor/Łosiak [POL] – Budinger/Patterson [USA] 2:0
(21:18, 21:13)

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl w pierwszym secie zdołali wypracować sobie kilka punktów przewagi (13:8). Polski duet przeważał praktycznie w każdym elemencie, a Amerykanie Tri Bourne i Trevor Crabb nie byli w stanie się przeciwstawić lepiej dysponowanym przeciwnikom. Polska para prowadziła 16:10 i 19:14. Takiej przewagi biało-czerwoni już nie roztrwonili i objęli prowadzenie w meczu (21:16).

Wyrównana walka toczyła się w drugiej części meczu. Fijałek i Bryl odskoczyli co prawda na dwa oczka, ale rywale szybko wyrównali (9:9). Biało-czerwoni raz jeszcze wypracowali sobie przewagę (15:12), ale ekipa z Ameryki Północnej nie rezygnowała i znów doprowadziła do remisu, a nawet wyszła na prowadzenie. Nie cieszyli się jednak nim długo, bowiem Fijałek i Bryl wrócili do gry i odskoczyli na 18:16. Nieznaczne prowadzenie  Polacy utrzymali do samego końca i mogli się cieszyć z awansu do półfinału. Ten rozegrają po północy polskiego czasu. Rywalami będą Holendrzy Steven van de Velde i Christiaan Varenhorst.

Fijałek/Bryl [POL] – Bourne/Crabb [USA] 2:0
(21:16, 21:18)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved