Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Itapema: Kantor i Łosiak oraz Fijałek i Bryl z pewnym zwycięstwem

WT Itapema: Kantor i Łosiak oraz Fijałek i Bryl z pewnym zwycięstwem

Dobrą passę na turnieju w Itapemie kontynuują Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Polska para w piątek nie dała żadnych szans reprezentantom Brazylii i tym samym awansowali do ćwierćfinału. W turnieju występuje jeszcze para Fijałek/Bryl. Ona także pewnie pokonała swojego rywala i zagra w ćwierćfinale.

Początek meczu był dość wyrównany, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak prowadzili 7:6. Biało-czerwoni utrzymywali jednopunktową przewagę. Wkrótce Kantor i Łosiak odskoczyli na 13:11, a następnie powiększyli przewagę (18:15). Polacy przeważali w każdym elemencie i zupełnie zdominowali tą część meczu. Brazylijczycy Andre/George nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego przeciwnik

W drugim secie po wyrównanym początku Kantor i Łosiak odskoczyli na 10:7. Rywale starali się podjąć walkę, ale to Polacy kontrolowali boiskowe wydarzenia (13:9, 16:10). Wysokiego prowadzenia czołowa polska para nie oddała już do końca meczu i zameldowała się w ćwierćfinale.

Kantor/Łosiak [POL] – Andre/George [BRA] 2:0
(21:15, 21:14)

Początek starcia polsko-łotewskiego był wyrównany. Fijałek i Bryl zdołali jednak odskoczyć na 5:2 i utrzymywali przewagę (9:6). Rywale wprawdzie wyrównali na 10:10,  ale Polacy znów odskoczyli na dwa oczka, a w końcówce prowadzili 20:17 i nie oddali przewagi już do końca.

W drugim secie początkowo walka toczyła się punkt za punkt. Grzegorz Fijałek i Michał Bryl odskoczyli wkrótce na 8:5. Polski duet grał bardzo pewnie i kontrolował to, co się działo na boisku (12:7). Ostatecznie pozwolił rywalom zdobyć zaledwie 14 punktów.

Bryl/Fijałek [POL] – Plavins/Tocs[LAT] 2:0
(21:18, 21:14)