Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Itapema: Kantor i Łosiak awansowali do ćwierćfinału

WT Itapema: Kantor i Łosiak awansowali do ćwierćfinału

W brazylijskiej Itapemie rozpoczęła się runda pucharowa turnieju World Tour. Niestety już w I rundzie odpadli Kacper Kujawiak i Maciej Rudol, którzy przegrali swój mecz z niemiecką parą Bergmannn/Harms. W drugiej rundzie Piotr Kantor i Bartosz Łosiak pokonali inną parę z Niemiec – Flüggen/Böckermann – i dzięki temu awansowali do ćwierćfinału.

Maciej Rudol i Kacper Kujawiak po wyjściu z grupy w I rundzie pucharowej turnieju World Tour w brazylijskiej Itapemie trafili na Philippa Arne Bermanna i Yannicka Harmsa z Niemiec. Początek meczu był udany dla biało-czerwonych. To oni byli w pierwszym secie stroną przeważającą, mniej się mylili i pokonali rywali 21:16. Rywale podnieśli dużo wyżej poprzeczkę w secie drugim. Mecz stał się bardziej wyrównany, a Niemcy grali coraz lepiej. Efektem była dobra końcówka seta w ich wykonaniu i po wygranej 21:18 wyrównali stan spotkania. W decydującej partii nasi siatkarze wyglądali, jakby opadli z sił. Niemcy punktowali raz za razem i szybko odjechali biało-czerwonym. Bergmann i Harms wygrali pewnie 15:7 i to oni awansowali do dalszych gier. Kujawiak i Rudol zakończyli swój udział w turnieju na tym etapie.

Od II rundy walkę rozpoczynali Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy z grupy wyszli z pierwszego miejsca. Ich rywalami w walce o awans do ćwierćfinału turnieju była groźna niemiecka para Lars Flüggen/Markus Böckermann. Nasi zawodnicy pokazują jednak na brazylijskich plażach, że są w coraz lepszej formie. Szybko pokazali rywalom, że w tym meczu nie będzie łatwo. Polacy mieli niewielką przewagę, ale siatkarze z Niemiec również grali dobrze. W końcówce nasi siatkarze odjechali rywalom i wygrali 21:17. W drugim secie przewaga biało-czerwonych była już dużo wyraźniejsza. Szybko zdobyta przewaga i czujna gra na siatce w połączeniu z błędami rywali dała naszym siatkarzom komfort gry i pewną wygraną do 14. Kantor i Łosiak awansowali do ćwierćfinału turnieju w Itapemie, w którym w sobotę zagrają z holenderską parą Varenhorst/Bouter.