Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Itapema: Fijałek i Bryl powalczą o złote medale

WT Itapema: Fijałek i Bryl powalczą o złote medale

W brazylijskiej Itapemie rozegrane zostały półfinały turnieju World Tour z udziałem dwóch polskich par. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak musieli uznać wyższość norweskiej pary Mol/Sørum i ostatecznie zagrają o trzecie miejsce w turnieju. Swój mecz wygrali Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, którzy po zwycięstwie z Holendrami awansowali do finału i walczyć będą o złoto.

W godzinach nocnych polskiego czasu rozegrane zostały półfinały czterogwiazdkowego turnieju World Tour w brazylijskiej Itapemie. Jako pierwsi na boisko wyszli Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, a ich przeciwnikami byli Anders Mol i Christian Sørum z Norwegii, a więc aktualni mistrzowie Europy i zwycięzcy zeszłorocznego cyklu World Tour, liderzy światowego rankingu.

Już w pierwszym secie Norwegowie udowodnili, że to oni są faworytami spotkania. Od początku narzucili biało-czerwonym swój styl gry i odskoczyli na kilka punktów. Kantor i Łosiak próbowali gonić wynik, ale bez skutku. Mol i Sørum wygrali pewnie pierwszego seta do 15. W drugiej partii nasi reprezentanci nie dali jednak rywalom powodów do satysfakcji. Twarda walka punkt za punkt trwała od początku tej partii do samego końca. W ostatnich piłkach więcej zimnej krwi zachowali Polacy i to oni cieszyli się z wygranej 21:19. Tym samym Kantor i Łosiak doprowadzili do tie-breaka, który miał zadecydować o awansie do finału.

W decydującej partii znów inicjatywę przejęli Norwegowie. Mol i Sørum w końcówce pokazali, że obecnie są najlepszą parą nie tylko w Europie, ale na świecie, pokonując biało-czerwonych 15:12 i awansując do finału turnieju w Itapemie. Kantor i Łosiak w niedzielę powalczą o najniższy stopień podium i brązowe medale turnieju.

Po zakończonym pierwszym meczu półfinałowym na boisko wyszli Grzegorz Fijałek i Michał Bryl. Ich rywalami w drodze do finału byli Holendrzy Steven Van de Velde i Christian Varenhorst, para utworzona dopiero w tym roku, dla której awans do półfinału czterogwiazdkowego turnieju World Tour już jest ogromnym sukcesem. W pierwszym secie Holendrzy udowodnili, że ich gra w półfinale nie jest dziełem przypadku i postawili opór biało-czerwonym. W końcówce pierwszego seta wyszło jednak doświadczenie naszych zawodników, którzy pokonali rywali do 18 i objęli prowadzenie w całym spotkaniu.

Druga partia tego meczu już całkowicie przebiegała pod dyktando reprezentantów Polski. Fijałek i Bryl bezlitośnie wykorzystywali każdy, najmniejszy nawet błąd rywali i utrzymywali bezpieczną przewagę. Polacy wygrali pewnie 21:15 i dzięki temu awansowali do finału turnieju w Itapemie, w którym zmierzą się z Norwegami. Holendrzy zagrają o brąz z Kantorem i Łosiakiem.