Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Huntington Beach: Kontuzja Szałankiewicza, Kantor/Łosiak w III rundzie

WT Huntington Beach: Kontuzja Szałankiewicza, Kantor/Łosiak w III rundzie

fot. FIVB

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak dzięki zwycięstwu 2:0 nad Amerykanami awansowali do kolejnej rundy zmagań WT Huntington Beach. Ta sztuka nie udała się Mariuszowi Prudlowi i Jakubowi Szałankiewiczowi, którzy przez uraz drugiego z Polaków poddali mecz przeciwko Plavinsowi i Tocsowi. Drudzy z biało-czerwonych zakończyli turniej na 33. miejscu i udadzą się do Polski, aby sprawdzić, na ile poważnej kontuzji nabawił się Szałankiewicz.

Początek  spotkania pomiędzy  Mariuszem Prudlem i Jakubem Szałankiewiczem a braćmi Maddisonem i Rileyem McKibbinami był bardzo wyrównany. W pierwszej partii o zwycięstwie decydowała bowiem zacięta gra na przewagi. Ostatecznie zwycięsko wyszli z niej biało-czerwoni, którzy wygrali 24:22. W drugiej odsłonie Polacy przejęli już inicjatywę i tym razem triumfowali zdecydowanie. Pokonali bowiem Amerykanów wysoko, 21:12.W drugiej rundzie biało-czerwoni przegrali pierwszego seta do 6, a w drugim poddali mecz przeciwko łotyskiemu duetowi Plavins/Tocs. Wszystko przez to, że kontuzji nabawił się Jakub Szałankiewicz. Również walkowerem ze względu na uraz Polaka zakończyło się ich starcie z duetem z USA – Sauter/Roberts. Biało-czerwoni w turnieju zostali uplasowani na 33. miejscu i wracają do Polski, gdzie kontuzjowany siatkarz zostanie poddany dokładniejszym badaniom.

McKibbin/McKibbin [USA] – Prudel/Szałankiewicz [POL] 0:2
(22:24, 12:21)


Piotr Kantor i Bartosz Łosiak rozpoczęli grę w turnieju WT Huntington Beach od drugiej rundy, w której ich przeciwnikami byli Stafford Slick i Casey Patterson. Amerykanie postawili się biało-czerwonym, jednak nie zdołali wygrać żadnego z setów. Po wyrównanej walce pierwszego seta Polacy wygrali do 17, a drugiego do 18. W kolejnej rundzie na naszych reprezentantów czekają Brazylijczycy Vitor Felipe/Guto.

Slic/Patterson [USA] – Kantor/Łosiak [POL] 0:2
(17:21, 18:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved