Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Haga: Wygrana Kantora i Łosiaka po tie-breaku

WT Haga: Wygrana Kantora i Łosiaka po tie-breaku

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak wygrali swój pierwszy mecz w grupie D World Tour w Hadze, ale nie obyło się bez problemów. W pierwszym secie spotkania z niemiecką parą Stadie/Becker Polacy wysoko prowadzili 16:10 i w końcówce podali pomocną dłoń rywalom. Na szczęście wygrali drugiego seta i okazali się lepsi w tie-breaku, dzięki czemu zapewnili już sobie grę w fazie pucharowej turnieju.

Pierwsze spotkanie w turnieju głównym World Tour nie okazało się łatwe dla Piotr Kantora i Bartosza Łosiaka. W meczu z Ericiem Stadie i Paulem Beckerem z Niemiec to oni byli wprawdzie faworytami, ale przestój w grze w końcówce pierwszego seta kosztował ich potem sporo nerwów. Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla biało-czerwonych, którzy już na samym początku prowadzili 6:1. Mimo prób rywali nasi reprezentanci utrzymywali bezpieczną przewagę, a na przerwę techniczną zeszli przy prowadzeniu 13:8. Gdy na tablicy widniał wynik 16:10 dla Kantora i Łosiaka, nic nie zapowiadało kłopotów. Od stanu 17:13 jednak nasi siatkarze zupełnie stanęli. Niemcy zdobyli sześć punktów z rzędu i w końcówce już nie wypuścili swojej szansy z rąk, wygrywając pierwszego seta 21:19.

Druga partia ponownie rozpoczęła się od prowadzenia Polaków, chociaż nie od razu od tak wysokiego. Kantor i Łosiak prowadzili 7:4, 9:6, a na przerwie technicznej podobnie jak w pierwszym secie mieli pięć punktów przewagi. Tym razem zachowali jednak czujność i nie dali się dogonić przeciwnikom. Przy stanie 20:15 mieli pierwszą piłkę setową, którą od razu wykorzystali i tym samym doprowadzili do wyrównania w meczu.

Decydująca partia spotkania rozpoczęła się od walki punkt za punkt, a delikatną przewagę mieli siatkarze niemieccy. Od stanu 7:6 dla rywali biało-czerwoni jednak przełamali swoją niemoc i zdobyli pięć punktów z rzędu (11:7), co było decydującym wydarzeniem w tym secie. Niemcy zmniejszyli jeszcze na moment straty do dwóch punktów, ale w końcówce Kantor i Łosiak nie oddali już wygranej. Zwyciężyli 15:12 i całe spotkanie zakończyli wygraną 2:1, która dała im awans do fazy pucharowej. Dziś jeszcze zagrają o pierwsze miejsce w grupie, a ich rywalem będzie włoska para Ranghieri/Caminati.