Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Haga: Triumf Brazylijek i Rosjan

WT Haga: Triumf Brazylijek i Rosjan

fot. FIVB

Rosjanie Oleg Stojanowski i Wiaczesław Krasilnikow oraz reprezentantki Brazylii Ana Patricia Ramos i Rebecca Cavalcanti Silva zakończyły turniej World Tour w Hadze ze złotymi medalami. Na najniższym podium wśród pań stanęły Anniina Parkkinen i Taru Lahti-Liukkonen z Finlandii, a wśród panów kolejna para z Rosji – Ilja Leszukow i Konstantin Siemionow. Turniej ten ma cztery gwiazdki i był pierwszą tego typu imprezą w tym roku.

 W półfinale turnieju w Hadze Stojanowski i Krasilnikow pokonali swoich rodaków, Leszukowa i Siemionowa 2:0. Jedynie w premierowej odsłonie można było w tym spotkaniu mówić o walce. W drugim secie Oleg Stojanowski i Wiaczesław Krasilnikow już wyraźnie zaznaczyli swoją dominację. W drugim półfinale Niemcy Julius Thole i Clemens Wickler okazali się lepsi od faworytów gospodarzy Alexandra Brouwera i Roberta Meeuwsena. W premierowej odsłonie Niemcy praktycznie w każdym elemencie przeważali nad swoimi przeciwnikami. Brouwer i Meeuwsen starali się doprowadzić do tie-breaka, ale w pewnym momencie to oponenci wypracowali sobie przewagę i nie oddali jej do końca.

W meczu o brąz Siemionow i Leszukow w pierwszym secie grali bardzo dobrze, przeważali nad Holendrami w każdym elemencie, ale w drugiej partii role się odwróciły. To Brouwer i Meeuwsen dzielili i rządzili na boisku. W tie-breaku walki nie brakowało, ale ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali Rosjanie. Już od początku meczu finałowego Oleg Stojanowski i Wiaczesław Krasilnikow pokazywali, że nie znaleźli się w finale przypadkowo. W pierwszym secie Julius Thole i Clemens Wickler nie mieli absolutnie nic do powiedzenia, więcej walki było w partii drugiej. Ostatecznie jednak Niemcy nie doprowadzili do trzeciej odsłony. Złoto to jest trzecim medalem Word Touru rosyjskiej pary, a Thole i Wickler zdobyli swój drugi medal.

 

O 3. miejsce:
Siemionow/Leszukow RUS – Brouwer/Meeuwsen NED 2:1
(21:17, 14:21, 15:12)

Finał:
Stojanowski/Krasilnikow RUS – Thole/Wickler GER 2:0
(21:11, 21:18)

 

W półfinałach żeńskich Ana Patricia Ramos i Rebecca Cavalcanti Silva po zaciętym dwusetowym boju pokonały Amerykanki April Ross i Alexandrę Klineman, zaś Anniina Parkkinen i Taru Lahti-Liukkonen z Finlandii jedynie po przegranej walce w premierowej odsłonie w drugiej okazały się lepsze od Amerykanek Kelly Claes i Sarah Sponcil. Tie-break był już popisem siatkarek plażowych z Ameryki Północnej.

W meczu o brąz Finki zmierzyły się z kolejną parą z USA, April Ross i Alexandrą Klineman. Obu parom w dwóch pierwszych setach trudno było utrzymać wyrównany poziom. Pierwszego seta gładko wygrały Amerykanki, drugiego Finki. Zawodniczki ze Skandynawii poszły za ciosem i w tie-breaku wypunktowały swoje rywalki i zdobyły swój drugi medal World Touru w karierze. Kelly Claes i Sarah Sponcil z kolei źle rozpoczęły mecz finałowy, w którym grały z Brazylijkami. Nie wychodziło im praktycznie nic i w konsekwencji zdobyły zaledwie 10 punktów w secie pierwszym. W drugim walki było już więcej, ale to Ana Patricia Ramos i Rebecca Cavalcanti Silva w pewnym momencie nieco odskoczyły i nie oddały przewagi do końca. To trzeci medal tej pary w World Tourze.

0 3. miejsce:
Lahti/Parkkinen FIN – Klineman/Ross USA 2:1
(15:21, 21:13, 15:6)

Finał:
Sponcil/Claes USA – Ana Patricia/Rebecca BRA 0:2
(10:21, 18:21)

Przypomnijmy, że w ćwierćfinale odpadli Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, a Jakub Szałankiewicz i Maciej Rudol turniej zakończyli na barażu o 1/8. Po fazie grupowej w turnieju pań odpadły Aleksandra Wachowicz i Monika Brzostek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved