Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Haga: Szałankiewicz i Rudol słabsi od Rosjan

WT Haga: Szałankiewicz i Rudol słabsi od Rosjan

Jakub Szałankiewicz i Maciej Rudol nie wykorzystali szansy, by wygrać swoją grupę w turnieju z cyklu World Tour odbywającym się w Hadze. Biało-czerwoni w piątkowe popołudnie musieli uznać wyższość rosyjskiego duetu – Siemionow/Leszukow, przegrywając z nim 0:2.

W kolejnym dniu zmagań w Hadze Jakub Szałankiewicz i Maciej Rudol zmierzyli się z rosyjskim duetem Siemionow/Leszukow. Wynik tego pojedynku decydował o tym, czy biało-czerwoni zajmą pierwsze miejsce w swojej grupie i bezpośrednio awansują do II rundy play-off. Początek meczu był bardzo wyrównany, ale szybko inicjatywę przejęli Rosjanie, którzy odskoczyli na trzy oczka. Polacy próbowali niwelować straty, ale gracze sbornej byli skuteczniejsi na siatce, popełniali też mniej błędów, dzięki czemu dystans między oboma parami wzrósł do czterech oczek. Gra punkt za punkt na niewiele zdawała się Szałankiewiczowi i Rudolowi, bo coraz bliżej zwycięstwa byli Rosjanie. W końcówce Siemionow i Leszukow kontrolowali boiskowe wydarzenia, a pierwszy set padł ich łupem 21:16.

Na początku drugiej odsłony przebudzili się biało-czerwoni, którzy wypracowali sobie dwupunktową nadwyżkę, ale wciąż czuli oddech rywali na plecach. Nie potrafili utrzymać jej jednak przez dłuższy czas, a Rosjanie dość szybko doprowadzili do stanu równowagi. Z biegiem czasu to przedstawiciele sbornej zaczęli przejmować inicjatywę na piasku, a biało-czerwonym brakowało siatkarskich argumentów, by odpowiedzieć rywalom. W efekcie błyskawicznie ich strata urosła do czterech oczek, co postawiło ich w bardzo trudnej sytuacji. Stać było ich jeszcze na jeden zryw, po którym zbliżyli się do przeciwników na jedno oczko, ale nie potrafili odwrócić losów tej części spotkania, a zarazem całego meczu. Ostatecznie drugiego seta przegrali 18:21, a całe spotkanie 0:2.

Siemionow/Leszukow RUS – Szałankiewicz/Rudol POL 2:0
(21:16, 21:18)