Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Haga: Świetny mecz Szałankiewicza i Rudola

WT Haga: Świetny mecz Szałankiewicza i Rudola

Świetnie rozpoczęli zmagania w turnieju głównym World Tour w Hadze Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz. Polacy pokonali w dwóch setach szwajcarską parę Heidrich/Gerson i zapewnili sobie tym samym awans do fazy pucharowej. Co ciekawe w końcówkach obu setów nasi siatkarze przegrywali kilkoma punktami, ale potrafili odwrócić losy spotkania. Dziś jeszcze zagrają o pierwsze miejsce w grupie.

Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz trafili do grupy E turnieju głównego World Tour w Hadze. Ich pierwszymi rywalami byli Szwajcarzy Adrian Heidrich i Mirco Gerson. Już początek spotkania pokazał, że będzie ono niezwykle zacięte, a po przeciwnych stronach siatki spotkały się dwa wyrównane duety. Wynik długo oscylował wokół remisu, a na prowadzenie wychodziła raz jedna, raz druga drużyna. Na przerwie technicznej to biało-czerwoni mieli punkt przewagi, ale od stanu 13:11 dla nasi siatkarze zanotowali spory przestój w grze. Szwajcarzy zdobyli pięć punktów z rzędu i wyszli na prowadzenie 16:13. Jak się okazało, nie na długo. Reprezentanci Polski błyskawicznie wrócili do gry, doprowadzili do remisu i wyszli na prowadzenie 18:17. Rywale raz jeszcze wyrównali (19:19), ale ostatnie dwie partie padły łupem Szałankiewicza i Rudola i to oni triumfowali w pierwszej partii.

Początek drugiego seta był identyczny jak pierwszego. Żaden z zespołów nie mógł zdobyć większej przewagi, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Na przerwie technicznej Polacy ponownie prowadzili 11:10, ale po chwili zawodnicy ze Szwajcarii doprowadzili do remisu 13:13. Kolejny przestój w grze naszych siatkarzy sprawił, że rywale wyszli na prowadzenie 17:14 i zapachniało tie-breakiem. Biało-czerwoni dokonali jednak rzeczy niezwykłej. Od tego momentu zdobyli siedem punktów z rzędu, nie pozwalając przeciwnikom ruszyć z miejsca. Rudol i Szałankiewicz wygrali tego seta do 17, a całe spotkanie 2:0, zapewniając sobie awans do fazy pucharowej turnieju. Dziś jeszcze zagrają o pierwsze miejsce w grupie.