Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Haga: Rudol i Szałankiewicz odpadli po zaciętym meczu

WT Haga: Rudol i Szałankiewicz odpadli po zaciętym meczu

Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz odpadli z turnieju World Tour w Hadze. Polacy w meczu barażowym o awans do 1/8 finału przegrali po niezwykle zaciętym spotkaniu z fińską parą Nurminen/Siren. Każdy z trzech setów kończył się po walce na przewagi, niestety tylko jeden padł łupem biało-czerwonych.

Po awansie z drugiego miejsca w grupie Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz w I rundzie fazy pucharowej zmierzyli się z Jyrki Nurminenem i Santerim Sirenem z Finlandią. Było to chyba najbardziej zacięte spotkanie w całym turnieju, niestety nie zakończyło się triumfem biało-czerwonych, którzy po porażce w tie-breaku odpadli już z turnieju.

Już początek pierwszego seta pokazał, że mecz będzie niezwykle wyrównany. Walka punkt za punkt sprawiała, że wynik cały czas oscylował wokół remisu, dopiero w końcówce Polacy odskoczyli rywalom na dwa punkty (18:16). Niestety nie wykorzystali tego i Finowie doprowadzili do remisu i zaciętej końcówki, która ciągnęła się niezwykle długo. Swoje szanse i piłki setowe mieli w niej zarówno biało-czerwoni, jak i ich rywale. Ostatecznie minimalnie lepsi okazali się Nurminen i Siren, którzy wygrali tę partię… 31:29!

Drugiego seta podrażnieni porażką Rudol i Szałankiewicz rozpoczęli od prowadzenia 4:1, ale ta przewaga szybko stopniała. Na przerwie technicznej Polacy prowadzili jeszcze jednym punktem, ale po powrocie na boisko przeciwnicy doprowadzili do remisu, a nawet wyszli na prowadzenie. Biało-czerwoni znów wzięli się ostro do pracy i podobnie jak w pierwszym secie w końcówce odskoczyli rywalom na dwa punkty (18:16). I ponownie dali się dogonić w końcówce. Finowie mieli piłkę meczową przy stanie 21:20, ale nasi reprezentanci nie odpuścili. Zdobyli trzy punkty z rzędu i doprowadzili do wyrównania w całym meczu.

Po wyrównanym początku tie-breaka przewagę osiągnęli Rudol i Szałankiewicz, którzy prowadzili już 8:6. Od tego momentu niestety stracili koncentrację i po chwili to Finowie prowadzili już 11:9 Biało-czerwoni walczyli do końca, doprowadzili do remisu, a w walce na przewagi mieli również piłki meczowe. Mieli je także Nurminen i Siren i to oni jedną z nich zakończyli sukcesem, wygrywając 18:16 i zapewniając sobie awans do kolejnej rundy turnieju.