Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Haga: Prudel i Kruk bez szczęścia w kwalifikacjach

WT Haga: Prudel i Kruk bez szczęścia w kwalifikacjach

W pierwszym turnieju World Tour w nowym roku Mariusz Prudel zagrał z młodym, niespełna 19-letnim Miłoszem Krukiem. Polska dwójka swój udział w zmaganiach w Hadze rozpoczęła od kwalifikacji i niestety na tym etapie pożegnała się z zawodami. Polacy przegrali swój pierwszy mecz z angielską dwójką Gregory/Batrane w dwóch setach.

W eliminacjach do turnieju głównego World Touru w Hadze wystąpił jeden polski duet – Mariusz Prudel i Miłosz Kruk. Polacy nie zapiszą tego występu do udanych. Otwarcie pierwszego seta i całego meczu było jeszcze w miarę wyrównane. W połowie partii Prudlowi i Krukowi przydarzył się bardzo długi przestój, w czasie którego raz za razem punktowali przeciwnicy. Biało-czerwoni nie byli w stanie nic zrobić, nie radzili sobie ze swoją grą, a Anglicy odskoczyli zupełnie (18:10). Tej odsłony nie udało się już polskiej dwójce uratować, a gładko triumfowali w niej Gregory i Batrane.

Zupełnie inny przebieg miał drugi set tego spotkania. Praktycznie od początku do samego końca trwały wymiany punkt za punkt, a żadna z par nie była w stanie zbudować jakiejkolwiek przewagi. Tym razem biało-czerwoni pilnowali, by przeciwnicy nie rozwinęli skrzydeł. W samej końcówce jednak reprezentanci Anglii zdołali wygrać akcję, dającą im dwupunktową nadwyżkę (20:18) i choć Mariusz Prudel i Miłosz Kruk obronili pierwszą piłkę meczową, to chwilę później rywale cieszyli się ze zwycięstwa.

Tym samym turnieju głównym World Touru w Hadze wystąpią duety Kantor/Łosiak i Szałankiewicz/Rudol.

Prudel/Kruk (POL) – Gregory/Batrane (ENG) 0:2
(11:21, 19:21)