Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Haga: Porażka Polek w pierwszym meczu turnieju głównego

WT Haga: Porażka Polek w pierwszym meczu turnieju głównego

Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz, które jako jedyna polska żeńska para dostały się do turnieju głównego WT w Hadze, przegrały swój pierwszy mecz w grupie C. Polki uległy w dwóch setach brazylijskiej parze Ana Patricia/Rebecca i jeszcze dziś zagrają o pozostanie w turnieju. Ich rywalkami będą Holenderki Stubbe/Van Iersel.

W kwalifikacjach do turnieju głównego World Tour w Hadze wystartowały w środę trzy żeńskie pary. Jako jedynym udało się zwycięsko zakończyć oba kwalifikacyjne mecze Aleksandrze Wachowicz i Monice Brzostek i to one reprezentują nasz kraj w turnieju głównym siatkarek.

Polki trafiły do grupy C i w pierwszym swoim spotkaniu zmierzyły się z Aną Patricią Silvą Ramos i Rebeccą Cavalcanti Barbosa Silvą z Brazylii. Początek spotkania należał zdecydowanie do canarinhes, które szybko narzuciły naszym siatkarkom swój styl gry i wyszły na prowadzenie. Na pierwszej przerwie technicznej biało-czerwone miały już pięć punktów straty do rywalek. Po przerwie przewaga Brazylijek wciąż rosła (16:9, 19:10) i mimo kilku punktów zdobytych w końcówce Wachowicz i Brzostek przegrały tę partię wyraźnie i wysoko do 14.

Polki o wiele lepiej rozpoczęły drugiego seta, w którym w pewnym momencie prowadziły już 5:2. Od stanu 7:5 dla biało-czerwonych rywalki zdobyły trzy punkty z rzędu i z przewagi nie zostało już nic, a kolejna seria w wykonaniu canarinhes spowodowała, że na przerwie technicznej nasze reprezentantki znów przegrywały 8:13. Brzostek i Wachowicz rzuciły się do odrabiania strat, w pewnym momencie ich strata wynosiła już tylko dwa punkty (12:14), ale Brazylijki znów odskoczyły (15:19). W końcówce biało-czerwone obroniły jeszcze dwie piłki meczowe, ale nie udało im się dogonić rywalek. Ana Patricia i Rebecca wygrały tego seta 21:18 i całe spotkanie 2:0 i to one powalczą o pierwsze miejsce w grupie.

Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz dziś jeszcze zmierzą się z holenderską parą Marleen Ramond-Van Iersel/Joy Stubbe. Stawką tego spotkania będzie pozostanie w turnieju i awans z trzeciego miejsca do fazy pucharowej turnieju.