Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Haga: Porażka Polek w kwalifikacjach

WT Haga: Porażka Polek w kwalifikacjach

fot. FIVB

Aleksandra Gromadowska i Jagoda Gruszczyńska przegrały pierwszy mecz w kwalifikacjach do turnieju głównego World Tour w Hadze. Polki uległy mało znanej szwedzkiej parze i pożegnały się już z turniejem rozgrywanym pod dachem. Udział w turnieju głównym mają zapewniony Katarzyna Kociołek i Kinga Kołosińska.

Na turnieju halowym siatkówki plażowej w Hadze Jagoda Gruszczyńska wystąpiła w parze z Aleksandrą Gromadowską. Polki w I rundzie kwalifikacji do turnieju głównego zmierzyły się z bliźniaczkami Kristiną i Susanną Thurin ze Szwecji. Spotkanie lepiej rozpoczęły rywalki, które do tej pory występowały głównie w turniejach CEV Satellite i NEVZA, wychodząc na prowadzenie 6:4. Biało-czerwone jednak zdobyły cztery punkty z rzędu i to one miały dwupunktową przewagę, którą momentalnie straciły i na przerwie technicznej to Szwedki prowadziły 11:10. Po przerwie rywalki odskoczyły na cztery punkty, ale nasze reprezentantki nie poddawały się. Doprowadziły do remisu 16:16, w końcówce jednak to Szwedki okazały się lepsze i wygrały 21:19.Polki lepiej rozpoczęły drugiego seta, w którym prowadziły już 6:3. Trzypunktową przewagę Gromadowska i Gruszczyńska utrzymały do przerwy technicznej, po niej jednak ambitnie grające rywalki odrobiły straty i doprowadziły do remisu 14:14. Zacięta walka trwała do samego końca, ale ostatnie piłki znów należały do sióstr ze Szwecji. Nasze siatkarki przegrały na przewagi 20:22 i tym samym pożegnały się z marzeniami o awansie.

W rozpoczynającym się w czwartek turnieju głównym zagrają Katarzyna Kociołek i Kinga Kołosińska oraz cztery męskie pary reprezentujące Polskę.

I runda kwalifikacji:
Gromadowska/Gruszczyńska (POL) – Thurin K./Thurin S. (SWE) 0:2
(19:21, 20:22)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved