Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Haga: Polacy nie zdołali awansować do strefy medalowej

WT Haga: Polacy nie zdołali awansować do strefy medalowej

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w ćwierćfinale turnieju World Tour w Hadze zmierzyli się z rosyjską parą Siemionow/Leszukow. Mimo walki w pierwszym secie i pogoni za rywalami w drugiej partii Polacy nie byli w stanie tego dnia przeciwstawić się dobrze dysponowanym rywalom. Tym samym to Rosjanie awansowali do półfinału turnieju, a nasi siatkarze zakończyli już swój udział w nim.

W ćwierćfinale turnieju World Tour w Hadze Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zmierzyli się z Ilią Leszukowem i Konstantinem Siemionowem. Rosjanie w rozgrywkach grupowych pokonali już wcześniej Jakuba Szałankiewicza i Macieja Rudola w meczu o pierwsze miejsce.

W mecz lepiej weszli siatkarze znad Wisły i już na początku odskoczyli rosyjskim rywalom na trzy oczka (7:4). Piotr Kantor i Bartosz Łosiak powiększali swoją zaliczkę (9:5), ale potem dwa oczka z rzędu zapisali na swoim koncie Rosjanie (7:9) i chwilę potem złapali kontakt punktowy (10:11), następnie wyrównali stan tej partii. Siemionow z Leszukowem nie zwalniali tempa i to oni byli o oczko lepsi (13:12). Gra przez moment się wyrównała, ale rosyjscy siatkarze znów odskoczyli na dwa punkty (17:15) i to w decydującym momencie. Biało-czerwoni nie zdołali już dogonić rywali i przegrali tego seta do 18.

Łosiak i Kantor fatalnie rozpoczęli kolejną partię i zanim się zorientowali, że gra już trwa, przegrywali 1:6. Rosjanie przeważali w każdym elemencie i po serii trzech punktów z rzędu ich przewaga w pewnym momencie wzrosła już do 8 punktów (12:4), ale przed przerwą techniczną nasi siatkarze odrobili kilka punktów i przegrywali 8:13. Po powrocie na boisko biało-czerwoni wygrali cztery kolejne wymiany, nawiązując kontakt punktowy z przeciwnikami. Niestety nie byli w stanie kontynuować tej świetnej passy, a Siemionow i Leszukow w końcu się przebudzili i wrócili do swojej dobrej gry, odskakując ponownie na pięć punktów. W końcówce biało-czerwoni nie mieli już nic do powiedzenia, przegrywając ostatecznie do 14 i żegnając się z turniejem na tym etapie.