Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Haga: Kolejny zwycięski tie-break Łosiaka i Kantora

WT Haga: Kolejny zwycięski tie-break Łosiaka i Kantora

fot. Aleksandra Twardowska

Drugiego tie-breaka w piątek rozegrali Bartosz Łosiak i Piotr Kantor, którzy rywalizowali w fazie grupowej turnieju z cyklu World Tour w Hadze. Biało-czerwoni źle zaczęli spotkanie z włoskim duetem Ranghieri/Caminati, ale ostatecznie pojedynek wygrali 2:1. Taki wynik dał im awans od razu do II rundy w fazie play-off.

Na holenderskim piasku Bartosz Łosiak i Piotr Kantor radzili sobie dotychczas dobrze. W piątkowe popołudnie ich rywalami byli Włosi – Ranghieri/Caminati, a wygrana dawała biało-czerwonym pierwsze miejsce w grupie. Pojedynek jednak rozpoczął się od walki cios za cios. Ani jedna, ani druga para nie mogła znaleźć sposobu, by odskoczyć od przeciwników. Dopiero w środkowej fazie premierowej odsłony na prowadzenie zaczęli wysuwać się gracze z Półwyspu Apenińskiego, którzy zbudowali sobie dwupunktową nadwyżkę. W pewnym momencie wygrywali nawet 16:13, ale zryw Łosiaka i Kantora pozwolił im doprowadzić do remisu. W końcówce wydawało się, że Polacy przechylą szalę zwycięstwa na swoją korzyść, bo objęli prowadzenie 20:18, ale o losach seta musiała zadecydować walka na przewagi. W niej więcej zimnej krwi zachowali przedstawiciele Italii, którzy triumfowali 25:23.W drugiej partii Włosi próbowali pójść za ciosem. Szybko odskoczyli od przeciwników na dwa oczka, ale na szczęście Łosiak z Kantorem błyskawicznie się pozbierali i odrobili straty. Przez pewien czas walka toczyła się cios za cios, ale powoli inicjatywę próbowali przejąć biało-czerwoni. Udało im się to na tyle, że objęli prowadzenie 12:10. Okazało się, że był to przełomowy moment drugiego seta, bowiem wówczas Ranghieri/Caminati pękli, a Polacy zaczęli zdobywać punkty z większą lekkością. Szybko zbudowali sobie kilkupunktową przewagę, dzięki której mogli kontrolować wydarzenia. Włosi w końcówce zupełnie stanęli, co było wodą na młyn dla Łosiaka i Kantora, którzy doprowadzili do tie-breaka, pewnie wygrywając drugą odsłonę 21:14.

Decydująca partia zaczęła się od walki łeb w łeb, ale jako pierwsi na dwupunktowe prowadzenie wysunęli się biało-czerwoni. To wystarczyło, by w kolejnych akcjach złapali oni wiatr w żagle. Natomiast reprezentanci Italii zaczęli się coraz bardziej gubić, popełniali coraz więcej błędów, dzięki czemu ich strata urosła do pięciu punktów. Przy takiej przewadze Łosiak i Kantor grali spokojnie, przybliżając się do sukcesu. Włosi stracili wiarę w to, że mogą jeszcze odwrócić losy meczu. W efekcie tie-break padł łupem Polaków 15:9. Wygrana dała im za to pierwsze miejsce w grupie i awans do II rundy play-off.

Łosiak/Kantor POL – Ranghieri/Caminati ITA 2:1
(23:25, 21:14, 15:9)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved