Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Haga: Kantor i Łosiak awansowali do ćwierćfinału

WT Haga: Kantor i Łosiak awansowali do ćwierćfinału

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak awansowali do ćwierćfinału turnieju World Tour w Hadze. Polacy w II rundzie fazy pucharowej zmierzyli się z holenderską parą Bouter/Penninga i pokonali rywali w dwóch setach do 17 i 19. Tym samym jeszcze dziś biało-czerwoni staną przed szansą walki o półfinał. Ich rywalami będą Rosjanie Siemionow/Leszukow.

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak wygrali swoją grupę w turnieju głównym World Tour w Hadze, co dało im bezpośredni awans do II rundy fazy pucharowej. W niej trafili na Jaspera Boutera i Rubena Penningę z Holandii. To biało-czerwoni byli faworytami tego spotkania, ale wygrana nie przyszła im łatwo.

Początek pierwszego seta potoczył się po myśli naszych reprezentantów. Kantor i Łosiak szybko wyszli na prowadzenie 8:6, a na przerwie technicznej mieli już trzy punkty nad rywalami. Po powrocie na boisko biało-czerwoni wygrali trzy kolejne wymiany i odskoczyli Holendrom na bezpieczną odległość. Bouter i Penninga wprawdzie odrobili część strat, zbliżając się znów na dwa punkty (16:14), ale w końcówce nasi siatkarze kontrolowali grę. Wygrali pewnie 21:17 i objęli prowadzenie w meczu.

W drugim secie dość długo trwała zacięta walka punkt za punkt. Do przerwy technicznej na prowadzenie wychodził raz jeden, raz drugi zespół, a na przerwę to Holendrzy schodzili, prowadząc 11:10. Potem jednak to biało-czerwoni wygrali dwie kolejne wymiany i wyszli na prowadzenie, ale na krótko. Znów trwała zacięta walka, niewielką przewagę mieli ponownie Bouter i Penninga, którzy prowadzili 16:15. Polacy jednak nie dali rywalom doprowadzić do tie-breaka. W końcówce prowadzili 19:18, kolejny punkt padł łupem przeciwników, ale dwie ostatnie akcje rozstrzygnęli już na swoją korzyść i wygrali 21:19.

Kantor i Łosiak awansowali tym samym do ćwierćfinału turnieju, w którym zmierzą się w sobotni wieczór z rosyjską parą Siemionow/Leszukow.