Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Haga: Brzostek i Wachowicz w turnieju głównym

WT Haga: Brzostek i Wachowicz w turnieju głównym

fot. Walusza Fotografia

Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz pokonały swoje przeciwniczki z Danii w meczu drugiej rundy kwalifikacji do turnieju głównego World Tour w Hadze i zagrają w fazie grupowej. Reprezentantki kraju ze Skandynawii, Olsen/Bisgaard przypomnijmy w I rundzie kwalifikacji pokonały inną polską parę, Jagodę Gruszczyńską i Aleksandrę Gromadowską. W kwalifikacjach odpadły także Kinga Legieta i Aneta Kaczmarek.

 W mecz lepiej weszły Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz, które szybko odskoczyły od Cecilie Køllner Olsen i Sofii Nørager Bisgaard na kilka punktów (4:2, 8:3). Praktycznie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła dominowały one nad swoimi rywalkami (10:4, 14:6), były bardzo skoncentrowane i nie pozwoliły Dunkom na nawiązanie jakiejkolwiek walki. Ostatecznie Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz umożliwiły rywalkom zdobycie zaledwie 15 punktów.

Druga partia początkowo była wyrównana, żadna z par nie była w stanie odskoczyć. Przez dłuższy czas o punkt lepsze były zawodniczki z Danii. Potem jednak zdołały one nieco powiększyć prowadzenie, zdecydowanie poprawiając swoją grę w porównaniu do poprzedniego seta (12:9). Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz szybko jednak odrobiły straty i wkrótce przeważały już 13:12. Polki wyraźnie podkręciły tempo i sukcesywnie budowały przewagę (17:14). Prowadzenia nie oddały już do końca i zapewniły sobie triumf w całym spotkaniu.

Brzostek/Wachowicz POL – Olsen/Bisgaard DEN 2:0
(21:15, 21:19)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved