Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Haga: Brzostek i Wachowicz pożegnały się z turniejem

WT Haga: Brzostek i Wachowicz pożegnały się z turniejem

Nie udało się Monice Brzostek i Aleksandrze Wachowicz awansować do fazy pucharowej turnieju WT w Hadze. Po przegranej na inaugurację 0:2 z brazylijską parą Ana Patricia/Rebecca w swoim drugim starciu w grupie C Polki musiały uznać wyższość Holenderek – Marleen Ramond-Van Iersel i Joy Stubbe. Biało-czerwone znów nie zdołały ugrać nawet seta i pożegnały się z turniejem.

W inauguracyjnej partii inicjatywę szybko przejął duet Stubbe/Van Iersel, który już po kilku pierwszych akcjach odskoczył Polkom na trzy oczka (4:1). Chwilę potem przewaga Holenderek zaczęła wzrastać i wkrótce była już pięciopunktowa (9:4). Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz próbowały jeszcze odrobić starty. W pewnym momencie udało im się zbliżyć do rywalek na dwa oczka (11:13), ale nie wybiło to z rytmu Pomarańczowych. Od tej pory bowiem już tylko one cieszyły się w tej partii z kolejnych punktów, wygrywając ją pewnie, 21:11.

Drugą odsłonę dobrze rozpoczęły biało-czerwone. Po początkowej wymianie punkt za punkt, która trwała do stanu 6:6, Brzostek i Wachowicz wyszły na prowadzenie, odskakując przeciwniczkom na dwa oczka. Taką przewagę utrzymały jednak tylko do stanu 10:8. Wtedy Holenderki doprowadziły do wyrównania, a chwilę potem miały już czteropunktową nadwyżkę (15:11). Para Stubbe/Van Iersel ponownie pewnie zaczęła zmierzać po zwycięstwo w secie. Wkrótce ich przewaga wynosiła aż siedem oczek (19:12) i stało się jasne, że Pomarańczowe tego spotkania już nie przegrają. Ostatecznie rozbiły Polki 21:13 i mogły cieszyć się z awansu do kolejnej fazy turnieju w Hadze.