Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Gstaad: Złoto dla Norwegów, brąz dla brazylijskiej pary

WT Gstaad: Złoto dla Norwegów, brąz dla brazylijskiej pary

W Gstaad zakończyły się zmagania w pięciogwiazdkowym turnieju World Tour. Po złoto sięgnęła norweska para Mol/Sorum, która najpierw w półfinale 2:0 pokonała Brazylijczyków, a w walce o triumf rozprawiła się z Holendrami. Brąz powędrował natomiast do Evandro/Bruno, którzy w starciu o najniższy stopień podium okazali się lepsi od Włochów.

Półfinały:

W pierwszym półfinale po dwóch stronach stanęli Holendrzy – Alexander Brouwer oraz Robert Meeuwsen oraz Włosi – Paolo Nicolai i Daniele Lupo. Już w premierowej odsłonie lepsi okazali się siatkarze z Holandii, triumfując 21:17. W kolejnym włoski duet również nie miał zbyt wiele do powiedzenia, bowiem przegrał 15:21.

Brouwer/Meeuwsen (NED) – Nicolai/Lupo (ITA) 2:0
(21:17, 21:15)

Również drugi z półfinałów miał dość jednostronny przebieg. Norwegowie Mol/Sorum potrzebowali tylko dwóch partii, aby zameldować się w finale. Evandro/Bruno walczyli co prawda w premierowej odsłonie, ale przegrali 18:21, w drugim secie zdobyli natomiast 14 oczek.

Mol/Sorum (NOR) – Evandro/Bruno (BRA) 2:0
(21:18, 21:14)

Mecz o brąz:

Walkę o brązowy krążek turnieju w Gstaad lepiej rozpoczęli Włosi, zwyciężając w pierwszym secie 21:16. Potem jednak do głosu doszli Evandro/Bruno, którzy najpierw doprowadzili do remisu po 1. Lepiej zagrali także w tie-breaku i po wygranej 15:12 mogli cieszyć się z trzeciego miejsca na podium.

Evandro/Bruno (BRA) – Nicolai/Lupo (ITA) 2:1
(16:21, 21:17, 15:12)

Finał:

Do niespodzianki nie doszło w finale rywalizacji World Tour Gstaad. Ostatnio dominujący na piasku Anders Mol i Christian Sorum do zwycięstwa w tym turnieju potrzebowali jedynie dwóch setów. Norweski duet najpierw triumfował 21:17, a następnie 21:15 i pokonując Holendrów, Brouwer/Meeuwsen, stanął na najwyższym stopniu podium.

Mol/Sorum (NOR) – Brouwer/Meeuwsen (NED) 2:0