Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Gstaad: Wojtasik i Kociołek znów przegrały po tie-breaku i odpadły

WT Gstaad: Wojtasik i Kociołek znów przegrały po tie-breaku i odpadły

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek rozegrały kolejny dobry mecz w turnieju głównym World Tour w Gstaad, niestety kolejny przegrany. W walce o trzecie miejsce w grupie i awans do fazy pucharowej Polki uległy po tie-breaku holenderskiej parze Stubbe/van Iersel i mimo ambitnej postawy odpadły już z turnieju.

Po świetnym, ale niestety przegranym meczu przeciwko wicemistrzyniom świata Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek w drugim swoim meczu grupowym turnieju World Tour w szwajcarskim Gstaad zmierzyły się z Marleen Ramond-van Iersel i Joy Stubbe z Holandii. Najlepszym wynikiem rywalek w tym roku było 4. miejsce na turnieju w Itapemie, w niedawno zakończonych mistrzostwach świata Pomarańczowe odpadły w 1/8 finału. Stawką meczu było trzecie miejsce w grupie C i awans do rundy pucharowej.

Po wyrównanym początku pierwszego seta inicjatywę przejęły Holenderki, które wyszły na prowadzenie 4:2, ale biało-czerwone bardzo szybko doprowadziły do remisu. W pewnym momencie to Kociołek i Wojtasik objęły prowadzenie (7:6), jednak trzy kolejne piłki należały do rywalek. Pomarańczowe na przerwę techniczną schodziły z trzypunktową przewagą, którą utrzymywały również po powrocie do gry (14:11). W tym momencie biało-czerwone stanęły, a przewaga rywalek zaczęła rosnąc w lawinowym tempie (19:12). W końcówce Polki zdobyły jeszcze cztery punkty, ostatecznie przegrywając pierwszego seta do 16.

kolejnego seta od prowadzenia 4:2 rozpoczęły również van Iersel i Stubbe, ale ambitna gra biało-czerwonych pozwoliła im na doprowadzenie do remisu 5:5. Gra się wyrównała, a wynik przez jakiś czas oscylował wokół remisu. Przed przerwą techniczną Wojtasik i Kociołek wyszły na jednopunktowe prowadzenie (11:10), a po powrocie do gry odskoczyły rywalkom na dwa punkty (13:11) i Holenderki poprosiły o przerwę. Pomarańczowe rzuciły się do odrabiania strat i mimo dobrej gry Polek doprowadziły w końcu do remisu 16:16.W końcówce van Iersel i Stubbe wyszły na prowadzenie 19:18, nie zdołały jednak szybko skończyć seta. Biało-czerwone doprowadziły do remisu 20:20 i po chwili to one miały piłkę setową. Ostatecznie Polki wygrały 23:21 i doprowadziły do tie-breaka.

Decydująca partia od początku była bardzo wyrównana, cały czas jednak o krok przed naszymi zawodniczkami były siatkarki z Holandii. Od stanu 4:4 Pomarańczowe zdobyły trzy punkty z rzędu i odskoczyły Polkom. Van Iersel i Stubbe utrzymywały trzypunktową przewagę (9:6), jednak biało-czerwone nie zamierzały rezygnować. Odrobiły część strat (8:9), ale Holenderki w końcówce okazały się lepsze. Znów powiększyły swoją przewagę (13:9), piłkę meczową miały przy stanie 14:11 i ostatecznie wygrały do 11. Pomarańczowe zagrają więc w piątek o awans do 1/8 finału turnieju, a biało-czerwone po dwóch dobrych, ale przegranych meczach w tie-breaku pożegnały się z turniejem.