Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Gstaad: Świetny mecz Kantora i Łosiaka, awansowali do 1/8 finału

WT Gstaad: Świetny mecz Kantora i Łosiaka, awansowali do 1/8 finału

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak po zajęciu trzeciego miejsca w grupie walczyli o awans do 1/8 finału z groźno rosyjską parą Siemionow/Lieszukow, która wyeliminowała ich w 1/6 finału MŚ w Hamburgu. Polacy zrewanżowali się rywalom, pokonali ich w dwóch setach i awansowali do grona 16 najlepszych drużyn turnieju w Gstaad, dołączając tym samym do pary Fijałek/Bryl. Co ciekawe obie polskie pary zmierzą się ze sobą w tej fazie turnieju i jedna z nich na pewno awansuje do ćwierćfinału.

Po porannym zwycięstwie w grupie ze Szwajcarami Piotr Kantor i Bartosz Łosiak po kilku godzinach zmierzyli się w I rundzie pucharowej z Ilią Lieszukowem i Konstantinem Siemionowem z Rosji. Stawką tego pojedynku było pozostanie w turnieju i awans do 1/8 finału. Faworytami tego meczu z pewnością byli Rosjanie, zwycięzcy tegorocznego turnieju World Tour w chińskim Yangzhou i brązowi medaliści z Hagi i Warszawy. Dla Polaków była to okazja do rewanżu za ubiegłotygodniową porażkę w 1/16 finału mistrzostw świata w Hamburgu.

Rosjanie rozpoczęli od prowadzenia 2:0, ale przy pierwszej zmianie stron boiska mieli już tylko jeden punkt przewagi. Biało-czerwoni dogonili rywali i doprowadzili do remisu 7:7, a następnie wyszli na prowadzenie. Coraz lepiej grający Polacy na przerwę techniczną zeszli prowadząc już 12:9, a po powrocie na boisko powiększyli swoją przewagę do czterech punktów (14:10). Rosjanie byli zaskakująco bezradni wobec świetnej gry Kantora i Łosiaka, którzy prowadzili już 19:13. Ostatecznie nasi siatkarze rozbili Rosjan w pierwszym secie do 14.

Początek drugiej partii był niezwykle wyrównany. Żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie większej przewagi, a wynik cały czas oscylował wokół remisu (6:6). Od stanu 8:8 to biało-czerwoni pierwsi przełamali rywali i odskoczyli na dwa punkty, lecz na przerwę techniczną Kantor i Łosiak schodzili już mając zaledwie punkt przewagi. Po powrocie na boisko Rosjanie nie ustawali w wysiłkach, jednak reprezentanci Polski cały czas byli o krok przed nimi (13:12). Wynik znów był cały czas bliski remisu, jednak nasi siatkarze zdołali odskoczyć znów na dwa punkty i prowadzili już 16:14. Niestety tylko przez chwilę, Siemionow i Lieszukow momentalnie odrobili tę stratę i… stanęli. Polacy zdobyli cztery punkty z rzędu i przy stanie 20:16 mieli piłkę meczową. Rosjanie wygrali jeszcze trzy wymiany, ale w kolejnej byli już bez szans. Biało-czerwoni wygrali 21:19 i cały mecz 2:0, awansując tym samym do 1/8 finału turnieju w Gstaad, a przy okazji rewanżując się Rosjanom za porażkę na mistrzostwach świata w Hamburgu.