Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Gstaad: Rudol i Szałankiewicz nie zdołali awansować do turnieju głównego

WT Gstaad: Rudol i Szałankiewicz nie zdołali awansować do turnieju głównego

fot. cev.lu

Po wygranej z Holendrami w I rundzie kwalifikacji do turnieju głównego World Tour w Gstaad w kolejnej rundzie Maciej Rudool i Jakub Szałankiewicz zmierzyli się z chińską parą P.Gao/Y.Li. Rywale w dwóch setach okazali się lepsi od naszych zawodników i to oni zagrają w turnieju głównym. Polskę reprezentować w Gstaad będą więc od środy tylko dwie pary – Kantor/Łosiak i Fijałek/Bryl.

Rozstawieni z numerem 7 w kwalifikacjach do turnieju głównego World Tour w Gstaad Chińczycy Peng Gao i Yang Li byli rywalami Macieja Rudola i Jakuba Szałankiewicza w meczu decydującym o awansie w II rundzie kwalifikacji.Po wyrównanym początku meczu to Chińczycy odskoczyli naszym reprezentantom, wychodząc na prowadzenie 8:6. Rywale utrzymali prowadzenie o przerwy technicznej, na której mieli już tylko punkt przewagi. Po powrocie na boisko biało-czerwoni dogonili rywali, doprowadzając do remisu 12:12, a następnie wyszli na prowadzenie. Niestety tylko na moment, bo Azjaci nie dawali za wygraną. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, trwała zacięta walka o każdy punkt, a na tablicy wyników co chwilę pojawiał się remis. Przy stanie 19:19 to Chińczycy wygrali kolejną wymianę i mieli piłkę setową. Od razu ją wykorzystali i dzięki temu wygrali pierwszego seta do 19.

Siatkarze z Azji idąc za ciosem drugiego seta rozpoczęli od prowadzenia 3:1. Przewaga Chińczyków cały czas się utrzymywała mimo starań naszych reprezentantów (7:5), w pewnym momencie wzrosła nawet do trzech punktów, ale Polacy odrobili tę stratę i doprowadzili do remisu 9:9. Na przerwę techniczną oba zespoły zeszły przy jednopunktowym prowadzeniu Gao i Li. Po przerwie rywale cały czas mieli niewielką przewagę i mimo wysiłków Polaków kontrolowali przebieg gry. W pewnym momencie odskoczyli na cztery punkty (18:14), stawiając tym samym Rudola i Szałankiewicza pod ścianą. Polacy nie byli w stanie już zagrozić rywalom. Chińczycy mieli piłkę meczową przy stanie 20:15, a ostatecznie wygrali tego seta 21:16 i całe spotkanie 2:0. To Peng Gao i Yang Li zagrają w rozpoczynającym się w środę turnieju głównym World Tour w Gstaad, a Polacy muszą wracać do domu.

II runda kwalifikacji:
P.Gao/Y.Li CHN – Rudol/Szałankiewicz POL 2:0
(21:19, 21:16)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved