Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Gstaad: Polki przegrały po walce

WT Gstaad: Polki przegrały po walce

fot. FIVB

Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek od porażki rozpoczęły występy w turnieju głównym w Gstaad. Ich pierwszymi rywalkami w grupie G były Amerykanki Summer Ross i Sara Hughes. Biało-czerwone mimo wyrównanej walki nie były w stanie skutecznie przeciwstawić się rywalkom i nie zdobyły nawet seta. W czwartek Polki powalczą o pozostanie w turnieju.

Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek w turnieju z cyklu World Tour w Gstaad trafiły do grupy G, gdzie oprócz nich znalazły się dwa amerykańskie duety oraz Niemki. Polki w swoim pierwszym meczu w turnieju głównym zagrały z reprezentantkami USA – Summer Ross oraz Sarą Hughes. Lepiej spotkanie rozpoczęły Amerykanki, które wyszły na dwupunktowe prowadzenie (8:6). Biało-czerwone jednak nie odpuściły i już po chwili to one miały minimalną przewagę (11:10), którą powiększyły do czterech oczek (14:10). Amerykanki szybko odrobiły straty, na tablicy wyników ponownie pojawił się remis. Zacięta walka trwała do stanu 19:19. Dwa kolejne punkty zdobyły już Ross/Hughes i to one triumfowały w pierwszej odsłonie.Druga partia od początku toczyła się punkt za punkt (2:2, 8:8). Dopiero z czasem na dwa oczka odskoczyły siatkarki z USA (10:8). Chociaż Polki nie dawały za wygraną, ich przeciwniczki utrzymywały minimalną zaliczkę (14:13). W końcu Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek doprowadziły do remisu (16:16). Toczyła się gra na styku (19:18). Biało-czerwone obroniły piłkę meczową, doprowadzając do gry na przewagi (20:20). Nie udało im się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i ostatecznie do 21 wygrały Amerykanki.

W czwartek Polki powalczą o pozostanie w turnieju. Ich rywalkami będą Niemki – Julia Sude i Chantal Laboureur, które przegrały z reprezentantkami USA Kelley Larsen i Emily Stockman.

Ross/Hughes USA – Kołosińska/Kociołek POL 2:0
(21:19, 23:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved