Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Gstaad: Nicolai i Lupo zamknęli Kantorowi i Łosiakowi drogę do półfinału

WT Gstaad: Nicolai i Lupo zamknęli Kantorowi i Łosiakowi drogę do półfinału

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak nie zdołali awansować do półfinału pięciogwiazdkowego turnieju World Tour w szwajcarskim Gstaad. Biało-czerwoni w meczu ćwierćfinałowym przeciwko włoskiej parze Nicolai/Lupo długo prowadzili, ale przegrali pierwszego seta na przewagi. W drugiej partii Polacy też mieli niezły początek, potem jednak musieli uznać wyższość Włochów i odpadli już z turnieju.

Po zaciętym bratobójczym pojedynku z parą Bryl/Fijałek Piotr Kantor i Bartosz Łosiak awansowali do ćwierćfinału pięciogwiazdkowego turnieju World Tour w szwajcarskim Gstaad. W meczu o awans do półfinału biało-czerwoni zmierzyli się z włoską parą Paolo Nicolai/Daniele Lupo. Włosi w Gstaad już przegrali raz z polską parą, ulegając w meczu o pierwsze miejsce w grupie Fijałkowi i Brylowi.

Początek meczu był dość wyrównany, ale to Polacy przy pierwszej zmianie stron boiska mieli o jeden punkt więcej od rywali. Biało-czerwoni odskoczyli rywalom na dwa punkty (7:5), ale tylko na chwilę. Włosi szybko odrobili tę stratę i znów na tablicy wyników był remis (8:8). Na przerwę techniczną Kantor i Łosiak zeszli przy prowadzeniu 11:10, a po powrocie na plac gry znów odskoczyli rywalom na kilka punktów (15:12). Nicolai i Lupo momentalnie tę stratę odrobili, ale to Polacy byli cały czas krok przed nimi (18:17). Nasi siatkarze mieli piłkę setową przy stanie 20:19, ale przegrali dwie kolejne wymiany i to Włosi stanęli przed szansa wygrania seta. Nicolai i Lupo tej szansy nie zmarnowali, wygrali 22:20 i objęli prowadzenie w meczu.

Polacy drugiego seta rozpoczęli od prowadzenia 4:2, a po chwili zwiększyli swoją przewagę do trzech punktów (7:4). Znów jednak nie byli jej w stanie zbyt długo utrzymać. Włosi odrobili straty jeszcze przed przerwą techniczną, doprowadzając do remisu 10:10 i to właśnie Nicolai i Lupo mieli jednopunktową przewagę po zejściu z boiska. Po przerwie Azzurri powiększyli dystans do dwóch punktów (14:12), ale biało-czerwoni nie odpuszczali. Nie byli jednak już w stanie dogonić rywali, którzy wydawali się kontrolować wydarzenia na boisku. Włosi prowadzili 18:15, potem mieli piłkę meczową przy stanie 20:17. Kantor i Łosiak obronili pierwszego meczbola, ale przy kolejnym byli już bez szans. Nicolai i Lupo wygrali 21:18 i cały mecz 2:0, awansując do półfinału turnieju. Nasi siatkarze pożegnali się tym meczem z Gstaad i zajęli miejsca 5-8.