Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Gstaad: Męczarnie Kantora i Łosiaka, ale grają dalej

WT Gstaad: Męczarnie Kantora i Łosiaka, ale grają dalej

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak walczyli o trzecie miejsce w grupie B turnieju głównego World Tour w Gstaad z reprezentującą gospodarzy parą Beeler/Krattiger. Mimo sporej przewagi Polacy przegrali pierwszego seta na przewagi, a drugiego rozstrzygnęli na swoją korzyść w końcówce. W tie-breaku biało-czerwoni znów roztrwonili sporą przewagę, udało im się jednak pokonać rywali i jeszcze dziś powalczą o awans do 1/8 finału.

Po porażce w swoim pierwszym meczu w grupie B turnieju głównego World Tour w Gstaad Piotr Kantor i Bartosz Łosiak musieli walczyć o trzecie miejsce i pozostanie w turnieju. Ich rywalami byli Nico Beeler i Marco Krattiger ze Szwajcarii, którzy nie mieli większych sukcesów w tegorocznych poważnych turniejach serii World Tour.

Polacy doskonale rozpoczęli to spotkanie, od początku wypracowując sobie sporą przewagę (5:0).Szwajcarzy wprawdzie wygrali kolejne trzy akcje, ale od samego początku musieli gonić wynik. Nasi siatkarze utrzymywali kilka punktów przewagi, kontrolując wydarzenia na boisku. Beeler i Krattiger powoli jednak odrabiali straty, łapiąc w końcu kontakt (10:9), a na przerwę techniczną biało-czerwoni zeszli prowadząc 11:10. Po powrocie na boisko Szwajcarzy przejęli inicjatywę i wyszli na prowadzenie. Gra się wyrównała i rozgorzała walka punkt za punkt (14:14), Kantor i Łosiak jednak nie dawali za wygraną. Znów odskoczyli rywalom na trzy punkty (18:15), ale ci błyskawicznie tę stratę odrobili, znów doprowadzając do remisu. W końcówce biało-czerwoni nie wykorzystali dwóch piłek setowych, pozwalając Szwajcarom doprowadzić do walki na przewagi. W niej Beeler i Krattiger okazali się minimalnie lepsi i wygrali 24:22.

Polacy lepiej od rywali weszli w kolejną partię i przy pierwszej zmianie stron boiska prowadzili 5:2. Szwajcarzy szybko wrócili do swojej gry i doprowadzili do remisu 6:6. Do przerwy technicznej trwała wyrównana walka, ale to Beeler i Krattiger schodzili z boiska z jednopunktową przewagą. Po powrocie do gry biało-czerwoni przełamali przeciwników i udało im się odskoczyć na dwa punkty (14:12). Tę przewagę Kantor i Łosiak utrzymywali przez chwilę, potem jednak Szwajcarzy zdobyli trzy punkty z rzędu i odzyskali prowadzenie (17:16). Postawieni pod ścianą Polacy w końcówce znów odzyskali przewagę i to oni prowadzili 19:18, a po chwili mieli piłkę setową. Biało-czerwoni wygrali tego seta do 19 i doprowadzili do tie-breaka.

Decydującego seta lepiej rozpoczęli Szwajcarzy, którzy wyszli na prowadzenie 3:1, a po chwili Polacy mieli już trzy punkty straty do rywali (5:2). Kantor i Łosiak szybko jednak odrobili straty, doprowadzając do remisu 5:5, a następnie zdobywając czwarty punkt z rzędu wyszli na prowadzenie.Rozgorzała znów zacięta walka cios za cios. Od stanu 8:7 dla rywali Polacy znów zdobyli pięć punktów z rzędu odskakując na cztery oczka, jednak i tę przewagę stracili. Szwajcarzy w końcówce doprowadzili do remisu 13:13 i choć biało-czerwoni w porę się przebudzili i mieli piłkę meczową, to musieli potem walczyć na przewagi. Ostatecznie Kantor i Łosiak wygrali 16:14 i zdołali pokonać rywali 2:1. Jeszcze w czwartek nasi siatkarze powalczą o awans do 1/8 finału turnieju w Gstaad.