Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Gstaad: Kantor/Łosiak po tie-breaku lepsi od holenderskiego duetu

WT Gstaad: Kantor/Łosiak po tie-breaku lepsi od holenderskiego duetu

W drugim meczu w szwajcarskim Gstaad, gdzie rozgrywany jest turniej główny World Tour, duet Kantor/Łosiak podtrzymał dobrą passę pary Fijałek/Bryl. Polacy wprawdzie rozpoczęli od porażki w premierowej odsłonie, ale później wzięli sprawy w swoje ręce i rozstrzygnęli na swoją korzyść dwa kolejne sety.

Choć pierwsze akcje meczu Kantor/Łosiak z holenderską parą Varenhorst/Bouter były zacięte, to jednak po chwili przewagę zdołali sobie wypracować rywale. Biało-czerwoni pomimo dobrych zagrań nie byli w stanie wyrównać i ostatecznie musieli uznać wyższość rywali 16:21. Początek drugiej partii układał się po myśli polskiego duetu, jednak na jego nieszczęście niestety nie trwało to zbyt długo. Przeciwnicy nie tylko odrobili straty, ale również zaczęli dyktować warunki gry. Walka była niezwykle zacięta, od połowy odsłony toczyła się punkt za punkt.

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak nie zamierzali pozwolić Holendrom na wygranie całego meczu. W decydującym momencie wygrali dwie piłki i triumfowali 23:21. Ta wygrana końcówka pozytywnie Polaków nakręciła i dzięki temu lepiej radzili sobie w tie-breaku. W zasadzie od początku przejęli inicjatywę i nie pozwolili duetowi Varenhorst/Bouter dojść do głosu. W trzecim secie wygrali 15:10 i zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie.

Kantor/Łosiak (POL) – Varenhorst/Bouter (NED) 2:1
(16:21, 23:21, 15:10)