Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Gstaad: Kantor i Łosiak zagrają w ćwierćfinale

WT Gstaad: Kantor i Łosiak zagrają w ćwierćfinale

Los zetknął obie polskie pary w 1/8 finału turnieju głównego World Tour w szwajcarskim Gstaad. Pierwszego seta dość wyraźnie wygrali Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, ale w drugiej partii Grzegorz Fijałek i Michał Bryl zrewanżowali im się tym samym. W tie-breaku Kantor i Łosiak ponownie okazali się lepsi od kolegów z reprezentacji – wygrali 15:10 i awansowali do ćwierćfinału turnieju.

Michał Bryl i Grzegorz Fijałek, którzy wygrali swoją grupę, spokojnie oczekiwali na rywali w 1/8 finału. Z kolei Piotr Kantor i Bartosz Łosiak awansowali z trzeciego miejsca w grupie do fazy pucharowej i musieli rozegrać jeden mecz więcej. Wczoraj w bardzo dobrym stylu pokonali rosyjską parę Lieszukow/Siemionow i… w walce o ćwierćfinał trafili na swoich kolegów z reprezentacji.

Bratobójczy polsko-polski pojedynek od prowadzenia 2:0 rozpoczęli Łosiak i Kantor i to oni prowadzili 5:2 przy pierwszej zmianie stron boiska. W pewnym momencie ich przewaga wzrosła nawet do sześciu punktów (9:3). Dopiero wtedy Fijałek i Bryl ocknęli się i wrócili do gry, ale strata cały czas była duża. Na przerwie technicznej Kantor i Łosiak prowadzili już 14:7 i nic nie wskazywało, by obraz gry w tej partii miał ulec zmianie. Piotr i Bartosz do końca seta nie odpuścili już swoim kolegom, prowadzili 17:9, a piłkę setową mieli przy stanie 20:13. Fijałek i Bryl zdobyli jeszcze jeden punt, ostatecznie ulegając w tym secie do 14.

Początek drugiej partii był dość wyrównany, przy pierwszej zmianie stron boiska to Fijałek i Bryl prowadzili jednym punktem. Tę przewagę wkrótce powiększyli (7:4) i starali się ją utrzymać do przerwy technicznej. Kantor i Łosiak odrobili jednak część strat i zeszli na przerwę mają jeden punkt mniej od swoich kolegów. Po przerwie Fijałek i Bryl zdobyli trzy punkty z rzędu i znów odskoczyli rywalom (14:10) i nie zamierzali na tym poprzestać. Cały czas utrzymywali bezpieczną przewagę (17:13), a w końcówce jeszcze przyspieszyli. Pierwszą piłkę setową mieli przy stanie 20:14, a skończyli drugą i wygrywając do 15 doprowadzili do remisu. O awansie do ćwierćfinału miał więc zadecydować tie-break.

Decydująca partia rozpoczęła się od prowadzenia 4:1 pary Kantor/Łosiak. Fijałek i Bryl dość szybko się otrząsnęli i po chwili na tablicy wyników już widniał remis 4:4. Rozgorzała walka punkt za punkt, ale nie trwała długo. Cztery punkty z rzędu Kantora i Łosiaka pozwoliły im na odskoczenie od rywali (10:6), ale… po tym wyczynie stanęli i Bryl z Fijałkiem wygrali trzy kolejne wymiany. Końcówka należała jednak już wyraźnie do Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka, którzy wygrali 15:10 i całe spotkanie 2:1. To oznacza koniec turnieju dla Fijałka i Bryla, a Kantor i Łosiak jeszcze w piątek powalczą o awans do strefy medalowej.