Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Gstaad: Dwie męskie pary z Polski walczą w turnieju głównym

WT Gstaad: Dwie męskie pary z Polski walczą w turnieju głównym

W szwajcarskim Gstaad rozpoczął się turniej główny World Tour, w którym uczestniczą dwie polskie pary męskie. Swój pierwszy mecz grupowy wygrali Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, który pokonali czeski duet Perusic/Schweiner. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak rywalizację rozpoczną z reprezentantami gospodarzy.

W grupie A turnieju głównego World Tour w Gstaad Grzegorz Fijałek i Michał Bryl trafili na niewygodną dla polskich par parę Ondrej Perusic/David Schweiner z Czech. Tym razem biało-czerwoni jednak świetnie rozpoczęli ten mecz i bardzo szybko odskoczyli rywalom na bezpieczną odległość. Czesi byli bezradni, nie mogli nic zdziałać i przegrali pierwszego seta bardzo wysoko do 10.

W drugej partii Fijałek i Bryl również mieli sporą przewagę i dominowali na boisku. Rywale próbowali walczyć, ale nie byli w stanie nawiązać z naszymi siatkarzami kontaktu. Przewaga reprezentantów Polski cały czas rosła, czego efektem był wygrany set do 14 i całe spotkanie 2:0. Jeszcze w środę nasi siatkarze zagrają o pierwsze miejsce w grupie z amerykańską parą Budinger/Rosenthal.

W grupie C Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, zwycięzcy warszawskiego turnieju, zagrali z reprezentującymi gospodarzy Michielem Zandbergenem i Gabrielem Kissingiem. Pierwszy set tego meczu miał ciekawy przebieg. Biało-czerwoni wygrali go jednak do 18. W drugiej odsłonie Polacy szybko odskoczyli na kilka punktów (16:10). Szwajcarzy mimo starań nie byli w stanie odrobić powstałych strat. Dystans utrzymywał się, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak dominowali na boisku. Polacy przy stanie 20:14 mieli serię piłek meczowych, a wykorzystali drugą z nich.

O pierwsze miejsce w grupie Fijałek i Bryl powalczą z Amerykanami Chase Budinerem i Seanem Rosenthalem. W grupie C natomiast Kantor i Łosiak o pozostanie na fotelu lidera zagrają ze zwycięzcami pojedynku Hyden/Brunner – Varenhorst/Beuter.