Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Gstaad: Brazylijczycy za silni dla Kantora i Łosiaka

WT Gstaad: Brazylijczycy za silni dla Kantora i Łosiaka

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak nie mieli łatwej przeprawy w swoim pierwszym spotkaniu turnieju głównego Gstaad Major. Polska dwójka przegrała w nim z Brazylijczykami Alison/Alvaro Filho, a mecz zakończył się w tie-breaku.

Reprezentanci Polski i siatkarze z Brazylii zagrali bardzo wymagające starcie, które przez większą część jego trwania było bardzo wyrównane. Choć to Alison i Alvaro Filho delikatnie przeważali, to Piotr Kantor i Bartosz Łosiak cały czas trzymali się blisko z wynikiem.  O wygranej dwójki z Ameryki Południowej w partii pierwszej zdecydowały pojedyncze akcje i trochę więcej opanowania w ich grze. W kolejnej odsłonie nic się nie zmieniło, a obie ekipy szły łeb w łeb od samego początku (3:3). Polacy tym razem nie odpuścili i doprowadzili do tie-breaka. Seta decydującego lepiej rozpoczęli reprezentanci Brazylii, którzy już na początku wypracowali przewagę (6:3). Reprezentanci Polski nie byli w stanie odrobić strat, a rywale coraz mocniej dawali się im we znaki (12:7). Dużo lepiej grający w tej części meczu Brazylijczycy dograli seta i wygrali w całym meczu.

W drugim starciu polska dwójka zagra z szwajcarskim duetem Beeler/Krattiger, a jego stawką będzie pozostanie w turnieju. Ten mecz Kantor i Łosiak zagrają w czwartek.

Alison/Alvaro Filho (BRA) – Kantor/Łosiak (POL) 2:1
(21:18, 19:21, 15:9)