Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Gstaad: Amerykanki ze złotym medalem

WT Gstaad: Amerykanki ze złotym medalem

W niedzielę w szwajcarskim Gstaad odbyły się półfinały i mecze o medale pięciogwiazdkowego turnieju World Tour. Złoto przypadło amerykańskiemu duetowi Klineman/Ross, który w finale pokonał brazylijską parę Antonelli/Salgado. Na najniższym stopniu podium także stanęły zawodniczki największego kraju Ameryki Południowej Ana Patricia/Rebecca, które pokonały reprezentantki gospodarzy, duet Betschart/Huberli.

Półfinały:

W pierwszym spotkaniu półfinałowym reprezentujący gospodarzy duet Betschart/Huberli zmierzył się z amerykańską parą Klineman/Ross. Premierowy set miał bardzo wyrównany przebieg, a o zwycięstwie w nim zadecydowała gra na przewagi. W nim lepsze okazały się przyjezdne (22:20). W drugiej odsłonie tego pojedynku reprezentantki Stanów Zjednoczonych prezentowały się już lepiej od rywalek, zwyciężyły w tym secie 21:17, dzięki czemu zapewniły sobie miejsce w finale turnieju.

Betschart/Huberli SUI – Klineman/Ross USA 0:2
(20:22, 17:21)

W drugim meczu, którego stawką był awans do finału, zmierzyły się dwa brazylijskie duety: Antonelli/Salgado i Ana Patricia/Rebecca. W pierwszej odsłonie spotkania to ta pierwsza para okazała się lepsza (21:16). W drugiej partii zwyciężczynie premierowego seta utrzymały wysoki poziom gry, w niej także zwyciężyły 21:16, dzięki czemu awansowały do finału turnieju.

Antonelli/Salgado BRA –  Ana Patricia/Rebecca BRA 2:0
(21:16, 21:16)

Mecz o brązowy medal:

W pojedynku o miejsce na najniższym stopniu podium szwajcarska para Betschart/Huberli zmierzyła się z brazylijskim duetem Ana Patricia/Rebecca. W pierwszej partii zdecydowanie lepsze okazały się siatkarki z Ameryki Południowej, które narzuciły przeciwniczkom swój styl gry (21:14). Zawodniczki z Kraju Kawy utrzymały wysoki poziom także w kolejnej odsłonie spotkania, bez problemów zwyciężyły w niej 21:12 i to one wywalczyły brązowy medal w turnieju w Gstaad.

Betschart/Huberli SUI – Ana Patricia/Rebecca BRA 0:2
(14:21, 12:21)

Mecz o złoty medal:

O triumf w tym turnieju walczyły Amerykanki Klineman/Ross oraz Brazylijki Antonelli/Salgado. W pierwszej odsłonie tego meczu zdecydowanie pewniej prezentowały się zawodniczki z Kraju Kawy, które wygrały go 21:15. Reprezentantki Stanów Zjednoczonych zdołały jednak odwrócić losy tego pojedynku, w drugiej partii to one okazały się lepsze (21:17) i o złotym medalu musiał zadecydować tie-break. W nim lepsze okazały się Amerykanki (15:12), które stanęły na najwyższym stopniu podium pięciogwiazdkowego turnieju w Gstaad.

Antonelli/Salgado BRA – Klineman/Ross USA 1:2
(21:15, 17:21, 12:15)