Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Geteborg; Porażka i zwycięstwo Polek w fazie grupowej

WT Geteborg; Porażka i zwycięstwo Polek w fazie grupowej

fot. FIVB

W Geteborgu rozpoczęła się rywalizacja w turnieju głównym z cyklu World Tour. W zmaganiach żeńskich pierwsze pojedynki w fazie grupowej mają za sobą już Marta Łodej i Marta Duda, które w ramach grupy D przegrały z reprezentantkami Grecji – Tsopoulou/Manavi, a w kolejnym spotkaniu pokonały Szwedki – Simonsson/ Hellvig.

Przypomnijmy, że Marta Łodej i Marta Duda udanie zaprezentowały się w kwalifikacjach do turnieju głównego w Geteborgu. Polki po trzysetowej walce pokonały przeciwniczki z Francji oraz Szkocji, co dało im awans do turnieju głównego. W fazie grupowej jednak nie podtrzymały zwycięskiej passy. W piątkowe przedpołudnie ich przeciwniczkami były reprezentantki Grecji – Tsopoulou/Manavi.Od początku meczu zawodniczki z Hellady prezentowały się pewniej zarówno w polu serwisowym, jak i na siatce. Stosunkowo szybko wypracowały sobie przewagę, a biało-czerwone tylko krótkimi fragmentami były w stanie dotrzymać im kroku. w efekcie premierową odsłonę przegrały dość wyraźnie, bo do 14. W drugim secie obraz ich gry nie uległ zmianie, a Greczynki z biegiem czasu zaczęły budować sobie przewagę i kontrolować boiskowe wydarzenia. pojedyncze udane zagrania Łodej i Dudy nie poderwały ich już do walki. Druga część meczu również padła łupem rywalek do 14, a Polki poniosły pierwszą porażkę w turnieju głównym.

Łodej/Duda POL – Tsopoulou/Manavi GRE 0:2
(14:21, 14:21)

W kolejnym meczu fazy grupowej Polki wróciły na zwycięskie tory. Pierwsza partia spotkania była jeszcze dość wyrównana, w kluczowej fazie seta Marta Łodej i Marta Duda odskoczyły nieco rywalkom. Kilkupunktowej straty Szwedki nie były w stanie odrobić, tym bardziej, że skuteczność biało-czerwonych w zagraniach z pierwszych akcji nie słabła. Dominacja duetu Łodej/Duda była jeszcze bardziej widoczna w kolejnej odsłonie spotkania, Polki wraz z rozwojem meczu prezentowały się coraz lepiej. Wystrzegając się błędów własnych, grając spokojnie i cierpliwie Marta Łodej i Marta Duda tym razem szybciej zbudowały bezpieczny dystans. Polkom w tej partii wychodziło praktycznie wszystko, na tle dobrze dysponowanych rywalek Szwedki sprawiały wrażenie bezradnych. Tak dobra gra biało-czerwonych miała odzwierciedlenie na tablicy wyników, w tej partii Polski wygrały do 13.

Simonsson/Hellvig SWE – Łodej/Duda POL 0:2
(17:21, 13:21)

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved